Liberec zdolal v přípravě Novokuzněck, Třinec podlehl Minsku

Podívejte se na fotogalerii z utkání mezi Třincem a Minskem
Radim Matuš při zápase s Minskem. Oceláři stejně jako před pár dny Vítkovice podlehli Minsku o dvě branky.
Brankář Milčakov inkasoval pouze dvě branky, trefili se tradiční opory Ocelářů Polanský a Adamský.
Tady vidíte branku Polanského.
Jonathan Cheechoo, bývalá hvězda NHL, už v Minsku dělá kapitána. Ve čtvrtečním duelu se ale neprosadil.
30. 7. 2015 21:33
Hned sedm českých extraligových klubů dnes hrálo přípravný zápas. Vedly si, jak to tak bývá, rozdílně.

Praha - Hokejisté Liberce zdolali v úvodním přípravném utkání na nový ročník extraligy Metallurg Novokuzněck 4:1. Naopak Třinec podlehl dalšímu účastníkovi Kontinentální ligy Dinamu Minsk 2:4. V souboji dvou zástupců domácí nejvyšší soutěže vyhrály Pardubice nad Mladou Boleslaví 4:3 po samostatných nájezdech.

Další tři zástupci extraligy si poradili s prvoligovými soky - Plzeň zdolala České Budějovice 2:1, Kometa Brno vyhrála v Třebíči 6:2 a Vítkovice v Havířově 6:3.

V Liberci na vedoucí trefu Valského sice odpověděl Makarenko, ale ve 29. minutě vrátil Bílým Tygrům vedení Jonák a výhru pojistily v závěrečném dějství hlavní ofenzivní posily Severočechů Birner s Řepíkem.

Třinec prohrával po dvou třetinách s Minskem 0:2 po trefách Bailena a Drozda a pak se marně snažil výsledek otočit. Na snížení Polanského z trestného střílení odpověděl Matěruchin a po gólu Adamského vrátil Dinamu dvoubrankový náskok Vesce.

Pardubice po rychlé Kautově trefě brzy ztratily náskok a po vyrovnání Radima Hrušky otočil stav ve prospěch Mladé Boleslavi v úvodu druhé části Pacovský. Ztrátu sice smazal opět Kaut, ale ve 38. minutě se prosadil za Bruslařský klub Rys. Devět minut před koncem však vyrovnal Nahodil a v páté sérii rozstřelu rozhodl Moučka.

Plzeň s Českými Budějovicemi prohrávala po Markově gólu, ale výsledek otočili Lev a Hollweg. Na výhře Komety v Třebíči se podílel třemi body za dvě branky a jednu asistenci Hynek Zohorna. Za Vítkovice si připsali v Havířově po gólu a přihrávce kapitán Jiří Burger, Patrik Zdráhal a Vojtěch Tomi.

Výsledky přípravných hokejových zápasů:

Bílí Tygři Liberec - Metallurg Novokuzněck 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 2. Valský, 29. Jonák, 41. Birner, 53. Řepík - 7. Makarenko.

HC Oceláři Třinec - Dinamo Minsk 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 43. Polanský z trestného střílení, 53. Adamský - 12. Bailen, 28. Drozd, 51. Matěruchin, 56. Vesce.

HC Škoda Plzeň - ČEZ Motor České Budějovice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 25. Lev, 43. Hollweg - 19. Marek.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Kometa Brno 2:6 (0:0, 1:2, 1:4)

Branky: 39. Wasserbauer, 44. R. Zohorna - 39. a 42. H. Zohorna, 36. Ostřížek, 44. Vondráček, 46. L. Čermák, 50. Ton.

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0)

Branky: 2. a 32. Kaut, 51. Nahodil, rozhodující sam. nájezd Moučka - 4. R. Hruška, 22. Pacovský, 38. Rys.

HC AZ Havířov 2010 - HC Vítkovice Steel 3:6 (0:0, 1:4, 2:2)

Branky: 29. a 48. Krisl, 58. Staněk - 24. Húževka, 30. Vandas, 36. Burger, 38. Kolouch, 53. Zdráhal, 60. Tomi.