Liberec se trápil i s Baníkem, remízu zachránil až v závěru

21. 9. 2012 22:15
Slovan Liberec se nadále trápí a málem vyšel v lize naprázdno i s Baníkem. Remízu zachraňoval až ve druhém poločase. Dvoubrankovou ztrátu dokázal pět minut před koncem umazat Blažek.

Liberec - Fotbalisté mistrovského Liberce pokračují v trápení a potřetí v řadě nedokázali v Gambrinus lize zvítězit.

V předehrávce 8. kola s Baníkem Ostrava zařídil dvěma góly ve druhé půli alespoň bod za remízu útočník Jan Blažek.

Úřadující mistr z posledních devíti soutěžních utkání vyhrál jediné, a po víkendu tak může na vedoucí příčku ztrácet již sedm bodů.

Proti Baníku byly Liberci osudné zahozené šance, přestože Slovan od začátku hry tlačil soupeře a tvořil hru, góly střílel z brejků soupeř.

Hlavou se v polovině a na konci prvního poločasu trefili Dominik Kraut s Antonínem Fantišem.

Domácí spasil až střídající Blažek, který nejprve snížil po samostatné akci a pak Liberci pět minut před koncem nádhernou ránou zajistil remízu 2:2.

Výsledek:

Slovan Liberec - Baník Ostrava 2:2 (0:2)

Branky: 69. a 85. Blažek - 20. Kraut, 40. Fantiš. Rozhodčí: Mikel - Peřina, Pochylý. ŽK: Blažek - Mach. Diváci: 3095.

Liberec: Bičík - Tóth, Kelič, Karišik (84. Nezmar), Ljulka - Šural, Vácha, Souza (46. Blažek), Bosančič - Štajner - Rabušic (61. Mustapha). Trenér: Šilhavý.

Ostrava: Buček - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Mach - Lukeš, Droppa, Foltýn (68. Vašenda), Milosavljev - Fantiš (89. Baránek), Kraut (72. Majtán). Trenér: Látal.