Liberec parádně otočil zápas s Kometou

4. 12. 2014 20:45
Liberec porazil v předehrávce 27. kola extraligy Brno 4:2.
Liberec byl po deseti minutách na ručník, nakonec však utkání proti Brnu otočil
Liberec byl po deseti minutách na ručník, nakonec však utkání proti Brnu otočil | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Povedeným obratem se blýskli hokejisté Liberce v předehrávce 27. kola extraligy proti Kometě Brno. Brňané vedli v 9. minutě už 2:0, ovšem Severočeši se o přestávce ze špatného úvodu oklepali a nakonec střetnutí i díky dvěma trefám v oslabení otočili na konečných 4:2.

Ve všech gólech měl prsty Tomáš Filippi, který jednu branku vstřelil a na další tři přihrál.

Úvod ovládla Kometa

Do první šance utkání se v úvodní minutě dostal domácí Urban, první třetinu však ovládli hosté. Falter totiž střelu dvoumetrového libereckého útočníka vyrazil a jeho spoluhráči následně dostali Kometu do vedení.

Ve 3. minutě se do drzého sóla vydal obránce Hájek, Lašák jeho střelu sice zlikvidoval, pohotově dorážející Burian ale otevřel skóre. Třetí formace Moravanů se postarala i o druhý gól. Zatlačila Tygry do defenzivy a poslední ze série střel skončila za Lašákovými zády. Gólově se opět prosadil Burian.

Severočeši mohli snížit v přesilové hře, Falter ale zlikvidoval i Jassovu příležitost. V závěru první třetiny poté jen těsně minul puk v ideální pozici Urban. Hned po 58 sekundách druhé dvacetiminutovky se ale domácí dočkali: Valský vyjel zpoza branky a překonal Faltera.

Liberec obrat dotáhl k výhře

V polovině normální hrací doby bylo srovnáno. Ton chyboval v přesilové hře v rozehrávce a Valský s Filippim svůj nájezd na osamoceného gólmana Komety provedli předpisově. Valský svou druhou brankou srovnal krok s Burianem.

Když se poté v přesilové hře neujal Káňův pokus, dokonali ve třetí části domácí hráči obrat. A opět se prosadili v oslabení. Střelcem byl tentokrát Filippi, který svou akci zakončil v pádu přesným bekhendem.

Vyrovnat mohl v 48. minutě Hruška, Lašák ale jeho velkou šanci chytil a společně s bránící trojicí později ustál i 82 sekund dlouhou početní výhodu čtyři na tři. Liberec nakonec výhru ubránil, pomohlo mu i Burianovo vyloučení v samém závěru. Hosté se přesto rozhodli pro power play, ale v ní inkasovali počtvrté.

Předehrávka 27. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Valský (Filippi), 30. Valský (Filippi), 45. Filippi (Valský), 60. Radivojevič (Filippi) - 3. Burian (Hájek), 9. Burian (Vondráček). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:6, navíc Kempný (Brno) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3366.

Liberec: Lašák - Šimek, Výtisk, Vitásek, Derner, Gřegořek, D. Kajínek - T. Urban, Vampola, Radivojevič - Valský, Filippi, Bulík - Bartek, P. Jelínek, Krenželok - Bulíř, Jass, J. Vlach. Trenéři: Čada a M. Černý.
Kometa Brno: Falter - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Kováčik, Hájek - Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, H. Zohorna, Ostřížek. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

1. Třinec 26 17 0 3 6 89:51 54
2. Litvínov 26 15 3 2 6 86:63 53
3. Sparta Praha 26 14 3 1 8 86:61 49
4. Brno 27 14 1 3 9 81:79 47
5. Hradec Králové 26 12 2 0 12 67:67 40
6. Pardubice 25 12 1 1 11 74:78 39