Leverkusen porazil Herthu 2:1 a vrátil se na čtvrté místo

13. 4. 2014 18:08
Fotbalisté Leverkusenu porazili v 30. kole německé ligy Herthu Berlín 2:1 a posunuli se na čtvrté místo tabulky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Leverkusenu porazili v 30. kole německé ligy Herthu Berlín 2:1 a posunuli se na čtvrté místo tabulky, které zajišťuje účast v kvalifikaci Ligy mistrů. Tým vedl trenér mládeže Sascha Lewandowski poté, co byl minulý týden z lavičky odvolán finský kouč Sami Hyypiä.

Již po 49 vteřinách otevřel skóre zápasu domácí útočník Stefan Kiessling, který si naběhl na přesný centr Giulia Donatiho. Nejlepší střelec Leverkusenu se trefil popatnácté v sezoně. Na 2:0 zvýšil povedeným lobem ve 24. minutě teprve sedmnáctiletý Julian Brandt. Do přestávky stihli hosté alespoň snížit, svůj druhý gól v sezoně si připsal berlínský útočník Sandro Wagner.

V druhé půli měli znovu střeleckou převahu domácí, další branka už ale nepadla. Leverkusen tak přerušil sérii čtyř zápasů bez tříbodového zisku na domácím hřišti a má jednobodový náskok na pátý Wolfsburg.

C druhém nedělním utkání přehrál Hoffenheim díky brankám Salihoviče a Vestergaarda z první půle Augsburg 2:0.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Leverkusen - Hertha Berlín 2:1 (1. Kiessling, 24. Brandt - 38. Wagner), Hoffenheim - Augsburg 2:0 (19. Salihovič, 41. Vestergaard).

1. Bayern Mnichov 30 25 3 2 82:20 78
2. Dortmund 30 19 4 7 67:32 61
3. Schalke 30 17 7 6 56:38 58
4. Leverkusen 30 16 3 11 50:37 51
5. Wolfsburg 30 15 5 10 53:45 50
6. Mönchengladbach 30 14 7 9 52:35 49
7. Mohuč 30 14 5 11 44:45 47
8. Augsburg 30 12 6 12 41:45 42