Ledecká při tréninku na sjezd dojela sedm setin za Vonnovou

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
18. 2. 2016 13:53
Česká sjezdařka a snowboardistka Ester Ledecká má za sebou trénink na sobotní sjezd v italské La Thuile. Obsadila v něm 15. místo, těsně za Lindsey Vonnovou.
Ester Ledecká při SP v Garmisch-Partenkirchenu 2016
Ester Ledecká při SP v Garmisch-Partenkirchenu 2016 | Foto: ČTK

La Thuile - Česká sjezdařka a snowboardistka Ester Ledecká má za sebou povedený trénink na páteční lyžařský sjezd v italské La Thuile.

Ve čtvrtečním klání obsadila česká naděje celkové patnácté místo, když ztratila jen sedm setin na suverénku této disciplíny Lindsey Vonnovou. Za vítěznou Rakušankou Cornelií Hütterovou ovšem zaostala o1,59 sekundy.

Druhá česká reprezentantka Klára Křížová zaznamenala se ztrátou čtyř sekund a šedesáti setin až 45. tréninkový čas.

Zítřejší sjezd, který se jede jako náhrada za zrušený závod v Crans Montaně, odstartuje v pravé poledne. Další sjezd se přitom pojede na stejném místě i v sobotu (10:45), místní program pak zakončí nedělní Super G (11:15).

Na MS juniorů nepojede

Ledecká má přitom za sebou zatím teprve dva závody Světového poháru v lyžování, v obou ale bodovala. Při sjezdu v Garmisch-Partenkirchenu obsadila na začátku února 24. místo, na témže místě pak byla v Super G jen o místo horší.

Kombinování sjezdového lyžování a snowboardingu ale přináší Ledecké i problémy. Kvůli Světovému poháru snowboardistů bude muset vynechat nadcházející lyžařské mistrovství světa juniorů, které se koná na přelomu února a března v Soči.

Tou dobou bude česká obojživelnice v Kayseri a Winterbergu usilovat o triumf ve Světovém poháru snowboardistek.  "Nemohu si dovolit žádný zbývající závod Světového poháru vynechat. Každý bod může být pro konečné hodnocení důležitý,“ uvedla dvacetiletá závodnice v tiskové zprávě.

Druhý trénink na sjezd SP žen v La Thuile (Itálie):

1. Hütterová (Rak.) 1:38,69, 2. McKennisová (USA) -0,03, 3. Görglová (Rak.) -0,08, ...15. Ledecká -1,59, 45. Křížová (obě ČR) -4,60.