reklama

LeBronův hvězdný tým padl. Celtics ještě žijí

Boston - Miami 101:91, stav série 1:2
LeBron James z Miami a bostonský Rondo ve vzájemném souboji. LeBron James z Miami a bostonský Rondo ve vzájemném souboji. Foto: Reuters

Boston - Basketbalisté Bostonu porazili ve třetím finále Východní konference NBA na svém hřišti Miami 101:91 a snížil v sérii na 1:2. Celtics otočili vývoj utkání ve druhé čtvrtině a od té chvíle už si jen udržovali vedení.

Lepší vstup do zápasu předvedlo Miami, které ještě v úvodu druhé čtvrtiny vedlo 28:22, jenže poté Celtics zaznamenali patnáctibodovou šňůru a zaskočené Miami už se nedokázalo pořádně do zápasu vrátit. Boston ve třetí čtvrtině vedl až o 24 bodů, Heat se zvládli v závěrečné dvanáctiminutovce přiblížit na osm bodů, ale to bylo z jejich strany vše.

"Nemůžeme si pod sebou vykopat tak velkou jámu. Prohrávali jsme až o 24 bodů. Když pak začnete bojovat, abyste se vrátili do utkání, tak každá malá chyba bolí dvojnásob," řekl po utkání lídr Miami LeBron James.

Celtics táhli Garnett, Pierce a Rondo

Boston táhly tři hvězdy, které nastřílely přes 20 bodů. Kevin Garnett nasbíral 24 bodů a 11 doskoků, Paul Pierce přidal 23 bodů a Rajon Rondo zaznamenal 21 bodů a 10 asistencí. Miami vedl James s 34 body, Dwayne Wade se dostal na 18 bodů.

"Rozdíl byl v naší energii v obraně. Díky ní jsme mohli vybíhat do protiútoků a ovládat hřiště," našel trenér Bostonu Doc Rivers rozdíl mezi prvními dvěma zápasy série a třetím vítězným.

Boston v utkání zvítězil 44:32 na doskoky. Domácí si také pomohli 20 body z trestných hodů, zatímco hosté trefili z 20 šestkových pokusů pouze polovinu.

ČTK - 2. 6. 2012 9:15

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama