LeBron James dovedl Cleveland ke třetí výhře nad Chicagem

13. 5. 2015 9:00
LeBron James pomohl 38 body basketbalistům Clevelandu k vítězství nad Chicagem 106:101 a Cavaliers vedou v 2. kole play off NBA 3:2 na zápasy.
Jason Terry z Houston Rockets
Jason Terry z Houston Rockets | Foto: Reuters

New York - LeBron James pomohl 38 body basketbalistům Clevelandu k vítězství nad Chicagem 106:101 a Cavaliers vedou v 2. kole play off NBA 3:2 na zápasy. Druhou výhru v sérii vybojoval Houston, který přehrál Los Angeles Clippers 124:103 a prohrává 2:3.

Chicago začalo na hřišti Clevelandu dobře a v první čtvrtině vedlo až o 10 bodů, jenže ve druhé části Bulls trefili jen čtyři z 22 pokusů z pole a domácí získali dvouciferný náskok. V poslední čtvrtině byl vyloučen hostující Taj Gibson za kopnutí do Matthewa Dellavedovy. Tento incident umocnil domácí tlak a Cavaliers šest minut před koncem vedli o 17 bodů. Bulls se ještě dokázali přiblížit na 99:101, ale obrat se jim nepovedl.

Hvězdou utkání byl LeBron James, jenž nasbíral 38 bodů, 12 doskoků a šest asistencí. "Žádné ztráty! To je první statistika, na kterou jsem po utkání koukal. Snažil jsem se být užitečný pro své spoluhráče," řekl James, který odehrál bez ztráty první utkání v sezoně.

Cavaliers pomohl i výkon Kyrieho Irvinga. Rozehrávač i přes problémy s pravou nohou a levým kolenem nastřílel 25 bodů.

Za hosty dal Jimmy Butler 29 bodů. Derrick Rose proměnil jen sedm z 24 střel a zaznamenal 16 bodů.

Basketbalisté Houstonu se otřepali po dvou jasných prohrách a tentokrát Clippers porazili jednoznačně o 21 bodů. Strůjcem vítězství byl James Harden, který si jako první hráč Houstonu od roku 2004 připsal v play off triple double - nasbíral 26 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí.

Trevor Ariza k výhře přispěl 22 body, Dwight Howard přidal 20 bodů a 15 doskoků. Clippers nestačilo 30 bodů a 16 doskoků Blakea Griffina, ani 22 bodů a 10 asistencí Chrise Paula.

"Přehráli nás a hráli si, co chtěli. Musíme se z toho zápasu poučit a příště hrát to, co potřebujeme," řekl Griffin. Šesté utkání se hraje v Los Angeles v noci na pátek.