Lafata se v premiéře netrefil, plzeňský Adamov pálí dál

23. 1. 2013 15:44
Fotbalová Sparta zahájila ostrou přípravu zápasem s Banskou Bystricí, Slavia se utkala s Libercem a Teplicemi
David Lafata.
David Lafata. | Foto: Eduard Erben

Beroun - Dvě velké ofenzivní posily pražských S, Martin Fenin a David Lafata, zatím čekají na první trefu za svůj nový klub.

Ex-jablonecký kanonýr Lafata se ve středu poprvé objevil v dresu Sparty, ale ani nejlepší ligový kanonýr, ani nikdo jiný z Letenských se v zápase s Banskou Bystricou neprosadil. První přípravný duel Sparty v roce 2013 tak skončil bezbrankovou remízou.

To Martin Fenin si zahrál za Slavii už podruhé, ovšem ani tentokrát síť nerozvlnil. V závěru zápasu s Libercem se mu však podařilo alespoň hlavou přihrát na rozhodující gól, který poslal Slavii do semifinále Tipsport ligy. V něm se Pražané utkají s Hradcem Králové, vítězem skupiny B.

Druhou semifinálovou dvojici utvoří Jihlava a Olomouc, která si první místo ve skupině zajistila před Karvinou díky lepšímu skóre.

Ve skvělé střelecké produktivitě pokračuje ruský útočník Plzně Roman Adamov, který se trefil i ve čtvrtém duelu zimní přípravy. Navíc zaznamenal už druhý hattrick, když třemi góly pomohl porazit 7:0 Rokycany.

Naopak poprvé naprázdno vyšla další posila Západočechů Stanislav Tecl.

Utkání zimní fotbalové Tipsport ligy:

Skupina B:

Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové 2:1 (1:1)
Branky: 42. a 69. Táborský - 15. Tomášek.

Sestavy:
Č. Budějovice: Daněk - Ježdík, Riegel, Lengyel (67. Novák), Machovec (46. Rýdel) - Klesa (54. Wermke), Benát, Javorek, Hora - Řezníček, Táborský. Trenér: Soukup.
Hradec: I. poločas: Lindr - Holeš, Hochmeister, Fukal, Hájek - Halilovič, Šisler, Schwarz, Kulič, Tomášek - Harba. II. poločas: Koubek - Poděbradský, Jánošík, Simerský, Zelený - Štěpán, Pávek, Plašil, Tomášek - Voltr, Zec. Trenér: Plíšek.

Viktoria Žižkov - MAS Táborsko 0:5 (0:2)
Branky: 20. Dobal, 40. Strnad, 72. Jasanský z pen., 73. Jelínek, 87. Mašek.

Slovan Liberec - Slavia Praha 2:3 (2:2)
Branky: 12. Hadaščok, 18. Šural - 39. Kisel z pen., 44. Petrák, 87. Červenka.

Sestavy:
Liberec: Hauzr - Kušnír (46. Coufal), Karišik (46. Kelič), Kováč (46. Pimpara), Frýdek - Šural, Hušek (65. Janů), Rybalka (46. Fleišman), Hadaščok - Pavelka - Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Slavia: Čontofalský - Dostál, Dobrotka, Hubáček, Čonka - Gecov, Petrák (88. Čepelák) - Koreš (67. Hrubý), Kisel (82. Červenka), Zmrhal - Fenin. Trenér: Rada.

Karviná - Orlová 6:2 (4:0)
Branky: 22. Hoferica, 24. Besta z pen., 41. Mikula, 42. Limanovský, 54. Ciku, 75. Puskáč - 85. Jonek, 87. Václavek.

1. Olomouc 4 3 1 0 19:7 10
2. Karviná 4 3 1 0 15:7 10
3. Ostrava 4 2 0 2 7:7 6
4. Frýdek-Místek 4 1 0 3 7:13 3
5. Orlová 4 0 0 4 4:18 0

Semifinálové dvojice (sobota 26. ledna v Berouně): Slavia Praha - Hradec Králové (11:00), Jihlava - Olomouc (13:00).

Další přípravné zápasy:

Sparta Praha - Banská Bystrica 0:0

Sestava Sparty:
I. poločas: Vaclík - Borovskij, Zápotočný, Polom, Hybš - Vácha - Hušbauer, Matějovský - Přikryl, Kadlec - Lafata. II. poločas: Čech - Vidlička, Holek, Deli, Gil - Konate, Jánoš, Hovorka, Kučera - Balaj, Kweuke. Trenér: Lavička. Trenér: Lavička.

Viktoria Plzeň - Rokycany 7:0 (4:0)
Branky: 56., 60. a 74. Adamov, 23. a 28. Bakoš, 21. Fillo, 29. Ďuriš.

Sestava Plzně:
I. poločas: Kozáčik - Rajtoral, Hejda, Řezník, Kovařík - Darida, Ďuriš - Fillo, Bakoš, Zeman - Tecl. II. poločas: Pavlík - Lukeš, Chocholoušek, Libotovský, Končal - Kyndl, Domabyl - Petráček, Černý, Malakjan - Adamov. Trenér: Vrba.

Baumit Jablonec - Mšeno 6:0 (3:0)
Branky: 85. a 86. Zoubele, 16. Čížek, 30. Rossi, 39. Kopic, 87. Vaněk.

Sestava Jablonce:
I. poločas: Špit - Rossi, Beneš, Novák - Zoubele, Piták, Loučka, Vaněk - Kopic, Čížek, Pázler. II. poločas: Špit - Kysela, Štochl, Kubista, Novák - Jurča, Eliáš, Vaněk, Haurdič - Zoubele, Hubník. Trenér: Kotal.

1. FK Příbram - Varnsdorf 1:1 (0:1)
Branky: 63. Střihavka - 10. Zbrožek.

Sestava Příbrami:
I. poločas: Hruška - Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek - Krbeček, T. Pilík, Mašán, Tarczal, Šlapák - Wágner. II. poločas: Rondzik - Mareš, Hájovský, Andrejevič, Hanuš - Stratil, Kraus, Trapp, Koukal, Valenta - Střihavka. Trenér: Marko.