Kvitová: Ztratila jsem motoriku. Prohra bolí, ale dala jsem do toho všechno

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 11. 2015 16:01
Česká tenisová jednička Petra Kvitová přenechala fedcupový finálový mečbol Ruskám. Před novináře přišla sice zklamaná, ale smířená, protože do zápasu prý dala poslední zbytky sil.
Zklamaná Petra Kvitová
Zklamaná Petra Kvitová | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Všechno vypadalo růžově. Petra Kvitová měla v nedělním šlágru feducpového finále proti Rusce Marii Šarapovové set v zádech a za stavu 4:4 ve druhém vedla 40:15 a podávala. Pak jako by se něco zlomilo, druhou sadu ztratila poměrem 4:6 a tu třetí 2:6.

Česká tenisová jednička tak přenechala mečbol hostujícímu týmu. Před novináře přišla sice zklamaná, ale smířená, protože do zápasu prý dala poslední zbytky sil.

Co se stalo v tom druhém setu za stavu 4:4 a 40:15?
Udělala jsem dvě dvojchyby, což je v jednom gemu zlé a ona se naopak zvedla. Přišlo mi, že jsem najednou ztratila motoriku, byla jsem taková rozevlátá, nevěděla jsem ani kam to vlastně letí. Pořád ale byla shoda, takže šanci udržet servis jsem měla, ale ona mého zaváhání využila.

Po druhém setu jste odešla do šatny s Petrem Pálou, co jste si tam říkali?
On neříkal nic, já se spíš snažil zase dostat zpátky, protože jsem byla po tom prohraném setu psychicky dole. Snažila jsem se vzpamatovat.

Třetí set už byl ale také ve znamení Marie, bylo to to tím, že se ruská jednička po vyrovnání zlepšila?
Ano, víc jí to začalo lítat do kurtu. Bekhend se zlepšil. To jí hodně pomohlo, dávala i víc prvních a druhých servisů. Snažila jsem se držet laťku z toho prvního setu, ale přetlačila mě.

Rusky teď mají mečbol, jste z té prohry proto hodně zklamaná?
Jsem teď otupělá. Na jednu stranu to bolí, na druhou zase vím, že jsem tam nechala všechno. Chtěla jsem do šatny přinést ten bod, aby to Kája měla snazší, to mě mrzí. Zápas to byl dobrý, ale ona už pak byla lepší.

Zase jste musela hrát třetí set, nepodepsala se na vás už ztráta sil po celé sezoně?
Byl to vyčerpávající zápas. Sem tam jsem dostala křeč do chodidel, podobně jako loni, ale na to už jsem zvyklá. Takže zase nic tak zvláštního.

Na lavičce jste dostávala nějaké tabletky od Petra Pály, co to bylo?
Dostávala jsem magnézium právě na ty křeče a pak nějaký hroznový cukr.