Kvitová urvala třetí bod, Češky jsou opět ve finále!

FOTO Fed Cup: Brejkboly, dvojchyby a radost Kvitové
Světová šestka Kvitová zvládla nelehký zápas s Vinciovou, která nahradila Saru Erraniovou.
Italka byla v prvním setu dlouho lepší,...
... ale wimbledonská vítězka z roku 2011 Kvitová odvrátila všech devět brejkbolů, kterým v sadě čelila.
Rozhodující pro vývoj prvního sadu byla desetiminutová sedmá hra.
20. 4. 2014 13:35
Postupový bod uhrála v Ostravě Petra Kvitová. České tenistky si potřetí ve čtyřech letech zahrají finále Fed Cupu.

Ostrava - Hotovo! Třetí a postupový bod urvala v Ostravě Petra Kvitová a české tenistky si po roční pauze opět zahrají finále Fed Cupu. Češky nakonec porazily obhájkyně titulu Italky v Ostravě 4:0 a v boji o titul je čeká Německo. Hrát se bude v Praze, nebo Ostravě 8. a 9. listopadu.

Česká jednička využila hned první domácí mečbol, Italku Robertu Vinciovou porazila ve dvou setech 6:3 a 7:5 a vrátila jí loňské dvě antukové porážky.

Utkání jsme sledovali on-line - čtěte ZDE.

"Není to jen o jedné hráčce. Nevyčnívá nikdo a všechny si navzájem vyhovujeme. Atmosféra v týmu je vynikající, a proto porážíme soupeře," řekla po utkání Kvitová, která se o postup zasloužila dvěma získanými body.

Odvrátila šest brejkbolů a pak udeřila

Vinciová byla velice nepříjemnou soupeřkou, ale v obou setech nezvládla klíčové momenty. V prvním setu dokázala Kvitová za stavu 3:3 odvrátit šest brejkbolů Vinciové v řadě a zlomit její odpor.

Celkově Kvitová v prvním setu ubránila devět brejkbolů, sama svůj jediný využila.

Také ve druhém setu šla Kvitová do trháku za stavu 3:3, jenže Vinciová dokázala ztracené podání hned vzápětí získat zpátky. Rozhodla tak až koncovka, ve které nejprve Kvitová uhrála při svém podání čistou hru a pak udeřila i na přijmu.

"Chtěla jsem jí to hrát na forhend a nepouštět jí k síti," prozradila Kvitová taktiku, která jí nakonec dotáhla k výhře. "Navíc jsem za poslední dobu zlepšila pohyb, takže se mi proti takovým hráčkám hraje příjemněji."

Dvacátou hráčku světa nakonec česká jednička zlomila symbolicky esem.

V závěrečné čtyřhře za rozhodnutého stavu porazily Klára Koukalová s Andreou Hlaváčkovou dvojici Camila Giorgiová, Karin Knappová 6:2, 5:7 a 11:9.

Finále s Německem. Uvidí ho Praha, nebo Ostrava?

Česká reprezentace si finále Fed Cupu zahraje potřetí v posledních čtyřech letech a bude usilovat o třetí vítězství. Hrát se bude na podzim v České republice, soupeřem bude výběr Německa.

Hrát by se mělo 8. a 9. listopadu nejspíš v Praze.

"Jsme vděční Ostravě za podmínky, ale máme velké dilema. ITF nás tlačí k tomu, abychom vzhledem k zájmu o zápas sehráli finále v hlavním městě. Budeme ještě s ITF jednat a zhruba za měsíc," uvedl Miroslav Černošek z pořádající agentury Česká sportovní.

Němky v semifinále stejně jednoznačným poměrem porazily Austrálii. Finále ženské týmové soutěže si zahrají po dlouhých 22 letech.