Kvitová rozdrtila Šarapovovou a na Turnaji mistryň je ve hře

Vítězný řev české lvice. Tak Kvitová smetla sibiřskou sirénu
Česká hráčka se díky tomuto triumfu udržela na Turnaji mistryň ve hře o semifinále,...
... v Bílé skupině má na kontě výhru a porážku.
Kvitová porazila Šarapovovou v celém utkání poprvé od finále ve Wimbledonu v roce 2011.
Česká hráčka v úterý podlehla po nevýrazném výkonu Radwaňské...
Aktualizováno 23. 10. 2014 15:10
Petra Kvitová udržela naději na postup z Bílé skupiny na Turnaji mistryň. Česká jednička napravila úvodní zaváhání a ve svém druhém zápase rozdrtila světovou dvojku Marii Šarapovovou 6:3, 6:2.

Singapur - Petra Kvitová udržela naději na postup do semifinále na Turnaji mistryň v Singapuru. Česká jednička napravila úvodní zaváhání a ve svém druhém zápase rozdrtila světovou dvojku Marii Šarapovovou po setech 6:3 a 6:2!

V pátek se utká 24letá česká tenistka o postup z Bílé skupiny s Dánkou Caroline Wozniackou, která se výrazně přiblížila postupu po výhře 7:5 a 6:3 nad přemožitelkou Kvitové Polkou Agnieszkou Radwaňskou.

Utkání jsme sledovali živě ZDE.

Máte rádi Aktuálně.cz?
Autor fotografie: Economia

Hlasujte pro nás v internetové anketě Křišťálová Lupa 2015 v kategorii Zpravodajství. Za každý Váš hlas děkujeme!

HLASOVAT MŮŽETE ZDE >>

Kvitová porazila ruskou hvězdu poprvé od finále Wimbledonu 2011 a po pěti porážkách za sebou. Celkově pak snížila poměr vzájemných zápasů na 3:6. První nebo druhou hráčku světa porazila Kvitová popáté v kariéře a poprvé po více než třech letech. Naposledy to dokázala třikrát ve své životní sezoně 2011.

Až na úvod Kvitová vládla

Česká jednička podala oproti prvnímu utkání proti Radwaňské diametrálně odlišný výkon, příliš nechybovala a tvrdými projektily dostávala soupeřku neustále pod tlak. Hra ruské tenistky nebyla ideální, Šarapovová nadělala nadstandardní množství nevynucených chyb.

"Po první prohře jsem se dnes cítila dobře a jsem ráda, že jsem vyhrála druhý zápas a jsem tady pořád ve hře o semifinále," řekla Kvitová v rozhovoru na kurtu. "Už nedávno v Pekingu jsem proti Marii hrála dobře a tušila, jak na ni vyzrát, ale prohrála jsem. Teď nejspíš přišel čas ji konečně porazit," dodala.

Kvitová i proti Šarapovové ale začala nervózně. Při svém podání prohrávala 0:40 a při třetím brejkbolu udělala dvojchybu. Za stavu 0:2 to s ní nevypadalo dobře, ale potom ukázala bojovnost a rozehrála se.

Petra uhrála pět her v řadě

Začala dobře returnovat, pomáhala si servisem, v ostrých výměnách si připravovala útoky a zahrávala vítězné míče. Díky tomu získala pět her v řadě a vývoj zápasu otočila. Ve zbytku duelu už prohrála pouze dva gamy.

Vedle tradičně agresivní hry ukázala Kvitová i dobrou obranu a působila soustředěně a sebejistě. Ve druhém setu Češka rychle vedla 3:0, pak odvrátila dva brejkboly a nepustila Rusku zpět do setu. Za stavu 5:0 přišla o podání a pak nevyužila dva mečboly při servisu Šarapovové.

"Chceš být první, která do toho mázne. Neboj se a pojď si pro to," burcoval kouč David Kotyza před další hrou svoji svěřenkyni. Ta sice nehrála Rusce do bekhendu, jak radil kouč, ale servis si udržela a zápas ukončila.

Kvitová musí čekat na soupeřky

V utkání s Wozniackou může Kvitová teoreticky i prohrát, ale musí získat minimálně set a doufat, že Šarapovová porazí Radwaňskou. V tom případě by se o druhé postupující vedle Wozniacké rozhodlo mezi Češkou, Ruskou a Polkou.

Pokud Kvitová Wozniackou porazí a vyhraje i Radwaňská, bude poměr setů a míčů rozhodovat o dvou semifinalistkách mezi touto trojicí.

Bitvu obranářek vyhrála Wozniacká

Wozniacká v úterý zdolala v napínavém třísetovém dramatu Šarapovovou a i proti Radwaňské předvedla skvělý pohyb a téměř bezchybnou hru. V prvním setu sice dvakrát doháněla ztrátu podání, ale v koncovce byla Dánka jistější a ovládla i druhý set.

"Byl to zápas plný dlouhých výměn, skvělých úderů a jsem ráda, že jsem ho zvládla. Jsem připravena na vše, běhat tady od rána do večera," řekla Wozniacká.

První semifinalistkou je Simona Halepová

První semifinalistkou turnaje je z Červené skupiny Rumunka Simona Halepová bez ohledu na její páteční zápas se Srbkou Anou Ivanovičovou. Rozhodla o tom výhra světové jedničky Sereny Williamsové nad Eugenií Bouchardovou z Kanady dvakrát 6:1.

I Williamsová je blízko postupu. Připravit o semifinále by ji mohlo dvousetové vítězství Ivanovičové nad Halepovou, po kterém by se porovnával poměr získaných her Američanky a Srbky.

Williamsová den po drtivé prohře s Halepovou, která Američance povolila jen dvě hry, zmobilizovala síly a Bouchardovou deklasovala. "Hodila jsem včerejšek za hlavu, trenér mi pomohl a soustředila jsem se," řekla Williamsová.

Ve druhé sadě se snažila o co největší ránu z podání, které létalo k nadšení diváků rychlostí až 205 km/h. Rekord mezi ženami drží Němka Sabine Lisická (210,8 km/h).

Dvouhra:

Bílá skupina:

Kvitová (3) - Šarapovová (2-Rus.) 6:3, 6:2, Wozniacká (8-Dán.) - A. Radwaňská (6-Pol.) 7:5, 6:3.

1. Wozniacká 2 2 0 4:1 2
2. A. Radwaňská 2 1 1 2:2 1
3. Kvitová 2 1 1 2:2 1
4. Šarapovová 2 0 2 1:4 0

Červená skupina:

S. Williamsová (1-USA) - Bouchardová (5-Kan.) 6:1, 6:1.

1. Halepová 2 2 0 4:0 2
2. S. Williamsová 3 2 1 4:2 2
3. Ivanovičová 2 1 1 2:2 1
4. Bouchardová 3 0 3 0:6 0

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Blacková, Mirzaová (3-Zimb./Indie) - Kopsová-Jonesová, Spearsová (USA) 6:3, 2:6, 12:10.