reklama

Kvitová i Šafářová vyhrály, Česko vede 2:0

Česko - Austrálie 2:0
Petra Kvitová vybojovala v první sobotní dvouhře 1. kola Fed Cupu pro český tým po výhře nad Australankou Jarmilou Gajdošovou první bod. Petra Kvitová vybojovala v první sobotní dvouhře 1. kola Fed Cupu pro český tým po výhře nad Australankou Jarmilou Gajdošovou první bod. Foto: Eduard Erben Galerie (50)

Ostrava - Petra Kvitová i Lucie Šafářová zvládly v ostravské ČEZ Areně své sobotní dvouhry v 1. kole Fed Cupu proti Austrálii.

Nejprve česká jednička Petra Kvitová zvítězila nad Jarmilou Gajdošovou a po ní po velkém boji uspěla i Lucie Šafářová, která zdolala Samanthu Stosurovou. Česko tak vede po prvním dnu 2:0.

Kvitová se s Gajdošovou trápila jen v prvním setu 

V úvodu zápasu byla Kvitová podle vlastních slov nervózní, také proto prohrávala 2:4. V závěru setu se ale vzpamatovala a vyhrála důležitý tiebreak 7:2.

Ve druhé sadě získala česká jednička rychle náskok 4:1, a přestože si závěr malinko zkomplikovala ztrátou podání, tak zápas už nepustila a po 97 minutách získala pro český tým důležitý první bod. Pro Šafářovou tak ve druhém utkání se Stosurovou i tolik potřebný klid.

Šafářová zlomila Stosurovou v tiebreacích

To, co se odehrávalo na dvorci ve druhém utkání mezi Šafářovou a australskou jedničkou Stosurovou, byl pořádný thriller. Obě tenistky ztratily v první sadě třikrát svůj servis, Stosurová vedla 3:0 a 4:1, vzápětí prohrávala 5:6 a na servis šla Šafářová.

Přesto rozhodoval tiebreak. V něm vedla Australanka 6:4, celkem v prvním setu nevyužila čtyři setboly a nakonec se radovala Šafářová po 82 minutách po výhře 8:6 a prvním proměněném setbolu.

Druhý set byl z pohledu brejkbolů mnohem klidnější. Stosurová sebrala Šafářové servis za stavu 1:1, ale brněnská rodačka srovnala hned vzápětí na 2:2. Od té chvíle až do koncovky si obě hráčky své podání vcelku přesvědčivě držely.

Za stavu 5:5 však Šafářová ztratila svůj servis, když Australanka proměnila svůj třetí brejkbol v gamu. Vzápětí však česká dvojka soupeřce oplatila a proměněným druhým brejkbolem zápas dovedl do druhého tiebreaku. V něm měla od začátku navrch Šafářová a výhodu už nepustila a získala pro český tým druhý bod.

Zápas 1. kola Světové skupiny Fed Cupu v Ostravě:

ČR - Austrálie 2:0, po sobotních dvouhrách
Kvitová - Gajdošová 7:6 (7:2), 6:3
Šafářová - Stosurová 7:6 (8:6), 7:6 (7:4)

David Procházka - 9. 2. 2013 17:45

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama