30. 7. 2012 23:45
Kvitová jako jediná postoupila, debl však hrát nebude
Petra Kvitová znovu "žehlila" český propadák
Petra Kvitová znovu "žehlila" český propadák | Foto: Reuters

Londýn - Wimbledonská tráva během olympijského turnaje svědčí český tenistům a tenistkám pramálo.

Jediný, kdo ve dvouhrách postoupil dál, je Petra Kvitová.

Trápí ji však natažený břišní sval. Loňská wimbledonská vítězka přesto duel 2. kola s Číňankou Peng Šuaj zvládla a po téměř dvou hodinách vyhrála 7:5, 2:6 a 6:1.

Břišní sval začal Kvitovou "tahat" den před zápasem a do rána se stav zhoršil.

"Cítila jsem ho, přestože jsem měla prášek proti bolesti. Ale hrála jsem servis naplno, jako kdybych nic neměla. Nejsem si však jistá, jestli je sval v pořádku," uvedla Kvitová.

Mix hrát Kvitová nebude

Šestá hráčka světa je v péči lékaře fedcupového týmu Vlastimila Voráčka.

"Našeho šamana. Dá Peťu dohromady, že doktore?" otočil se trenér Kotyza po duelu s Číňankou na lékaře.

"Na ultrazvuku před zápasem jsme nic nenašli a teď půjdeme na další. Musíme na tom svalu zapracovat a dáme ji dohromady. Snad," odvětil Voráček.

Už nyní je jasné, že Kvitová kvůli svému zdravotnímu stavu nebude hrát smíšenou čtyřhru po boku Radka Štěpánka.

Ve 3. kole dvouhry bude ve středu hrát s Italkou Flaviou Pennettaovou.

Ostatní singlisté vypadli brzy

Po Tomáši Berdychovi, Kláře Zakopalové a deblovém páru Cetkovská/Šafářová se v pondělí v prvním kole rozloučili se singlem Lucie Šafářová, Petra Cetkovská a Radek Štěpánek.

Postup do 2. kola si zajistily finalistky letošního Wimbledonu Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou, které porazily maďarský pár Babosová - Szavayová 6:1, 6:7, 6:2.

Ve druhém kole se utkají s čínským párem Li Na - Ženg Šuaj.

V mužském deblu se pokoušeli o nápravu oba vyřazení čeští singlisté, tedy Berdych se Štěpánkem, kteří si zopakovali souboj z prvního kola letošního Davis Cupu, ve kterém vyzvali italskou deblovou dvojici.

V italském páru ale Braccialiho partnerem nyní byl na místo Staraceho Seppi.

Češi sice prohráli první set 4:6, druhý ale v tie-breaku vyhráli a za stavu 1:1 ve třetím setu byl zápas kvůli tmě přerušen a dohrávat se bude zítra.

Cetkovská si podvrtla kotník

Cetkovskou z olympiády vyřadilo zranění kotníku, který si podvrtla během utkání s turnajovou sedmičkou, Němkou Angelique Kerberovou.

Na světelné tabuli v tu chvíli svítilo skóre 1:6 a 0:3.

Radek Štěpánek nastoupil za stavu 0:1 na sety k včera rozehranému duelu s Nikolajem Davyděnkem, ale vytoužený obrat se mu nepovedl.

Při skóre 2:2 se podařilo ruskému tenistovi sebrat Štěpánkovi podání a český hráč už se do utkání nedokázal vrátit. Zápas nakonec skončil výsledkem 4:6, 3:6.

Šafářová prohrála s 96. hráčkou světa

Nejméně očekávanou porážku utrpěla Lucie Šafářová, kterou vyřadila až 96. tenistka žebříčku WTA, Britka Laura Robsonová.

Náhradnice olympijského turnaje českou hráčku zaskočila skvělým úvodem, když rychle vedla v první sadě 5:1. Šafářová poté ještě set zdramatizovala a dovedla do tiebreaku, ale tam byla lepší Robsonová.

V druhé sadě měla česká tenistka za stavu 4:3 hned tři brejkboly, ale žádný využít nedokázala.

Naopak Robsonová následně podobnou šanci nezahodila a i přes další tři brejkboly Šafářové dotáhla zápas ke svému vítězství.