Kulhavý etapové vítězství neslaví, náskok přesto navýšil

19. 3. 2015 13:17
Česko - švýcarský pár je po čtvrté etapě Cape Epic stále na prvním místě s náskokem více než sedmi minut.
Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý | Foto: CPA

Praha - Poprvé sice Christoph Sauser a Jaroslav Kulhavý na letošním ročníku Cape Epic neslavili vítězství, i tak ale navýšili své vedení v etapovém závodě na více než sedm minut.

Česko-švýcarský pár po čtvrtku vede s náskokem 7:21 minut před obhájcem titulu Kristiánem Hynkem s Rakušanem Albanem Lakatou.

Kulhavý se Sauserem prohráli s česko-rakouskou dvojicí až v těsném spurtu v závěru 111 kilometrů dlouhé etapy, během které závodníci absolvovali 2000 metrů převýšení. Z vítězství se dnes radoval domácí tým Philip Buys, Matthys Beukes, který dojel do cíle s náskokem přes tři a půl minuty.

Náročný etapový závod má na programu celkem sedm etap, vyvrcholí v neděli.

Etapový závod horských kol Cape Epic v JAR - 4. etapa (111 km):

1. Buys, Beukes (JAR) 4:19:19, 2. Hynek, Lakata (ČR/Rak.) -3:31, 3. Kulhavý, Sauser (ČR/Švýc.) -3:31.

Průběžné pořadí: 1. Kulhavý, Sauser 19:05:20, 2. Hynek, Lakata -7:21, 3. Hermida, Van Houts (Šp./Niz.) -12:45.