Kubala s Hadravou končí před branami čtvrtfinále

Ondřej Kuchař ČTK Ondřej Kuchař, ČTK
Aktualizováno 1. 8. 2015 13:27
Česká dvojice plážových volejbalistů Přemysl Kubala a Jan Hadrava na Mistrvoství Evropy dohráli.
Přemysl Kubala v akci na olympijských hrách v Londýně.
Přemysl Kubala v akci na olympijských hrách v Londýně. | Foto: Reuters

Klagenfurt - I na popáté z toho byl třísetový zápas. Česká beach volejbalová dvojice Přemysl Kubala a Jan Hadrava toho odehrála na rakouském písku tolik, jako žádný jiný pár. Bohužel další minuty na kurtu už nepřidají. V osmifinále jim stopku vystavil třetí pár světa, Nizozemci Alexander Brouwer a Robert Meeuwsen.

Do zápasu vstupovali Češi v roli jasných outsiderů. První set tak ale nevypadal. Kubala s Hadravou v něm dominovali. Dařilo se jim snad ve všech herních činnostech a po zásluze si na své konto připsali zisk úvodní sady v poměru 21:17.

Druhý set začal náporem Nizozemců. Jejich hra se zlepšila a vypadalo to na hladké vítězství. Za nepříznivého stavu 19:15 se však naši hráči nadechli v mocnému finiši a srovnali na 19:19. Bohužel to nakonec k ničemu nebylo. Jeden útok po čáře, pak přímý bod ze servisu a rázem byl stav zápasu 1:1.

"Je to škoda, dokázali jsme soupeře dostat pod obrovský tlak. Nebýt nešťastné koncovky, kdy nám dali prasátko na servisu, mohlo se to vyvíjet úplně jinak," litoval Kubala.

V setu třetím už třetí nasazený pár Brouwer-Meeuwsen žádné komplikace nedopustil a zvítězil 15:7. Kubala s Hadravou tak končí na děleném devátém místě.

Celkově měl ze společného vystoupení na ME dobrý pocit. "Rozjížděli jsme se na turnaji pomalu, ale dostali se do slušné formy. S top týmy Evropy jsme dokázali držet krok. Některé jsme porazili, s některými těsně prohráli. Tohle je strašná škoda, protože jsme bývalé šampiony (Brouwera s Meeuwsenem) dostali pod obrovský tlak," dodal Kubala.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Klagenfurtu (Rakousko):

Muži osmifinále:

Brouwer, Meeuwsen (3-Niz.) - Kubala, Hadrava (32-ČR) 2:1 (-17, 19, 7).

Ženy semifinále:

Ludwigová, Walkenhorstová (4-Něm.) - Dubovcová, Nestarcová (12-SR) 2:0 (18,18), Ukolovová, Birlovová (9-Rus.) - Kolosinská, Brzosteková (11-Pol.) 2:0 (17, 13).