29. 7. 2012 14:11
Český beachvolejbalový pár podlehl španělské dvojici Herrera - Gavira ve dvou setech.
Smutní čeští volejbalistá Benš s Kubalou.
Smutní čeští volejbalistá Benš s Kubalou. | Foto: Reuters

Londýn - Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš prohráli úvodní zápas skupiny olympijského turnaje se Španěly Pablem Herrerou a Adrianem Gavirou po velkém boji 23:25 a 16:21.

Čeští "veteráni", nejstarší dvojice olympijského turnaje, neproměnili v prvním setu tři setboly.

Osmatřicetiletý Kubala s o rok mladším Benešem, který měl krátce před vrcholem kariéry problémy s koleny i horečku, začali proti Španělům výborně.

Po většinu úvodní sady byli o bod až dva ve vedení a jako první se za stavu 20:18 dostali k setbolu. Nevyužili však ani další dva, zato Španělé svůj třetí setbol ano. Gavira namířil servis přesně mezi oba české volejbalisty a před zadní čáru.

"Gavirův servis zápas rozhodl. Získal jím klíčové body," řekl Beneš. Čeští matadoři vzdorovali mladším Španělům i ve druhé sadě, ale Benešovi docházely síly. Závěrečná pasáž druhé sady už Kubalovi s Benešem nevyšla, Španělům po třech letošních výhrách poprvé podlehli a po 41 minutách si do skupiny B připsali porážku.

"Byl jsem nemocný a pořád nejsem stoprocentně fit," přiznal Beneš, který dobíral antibiotika ještě v Londýně. O postup budou bojovat proti Japoncům Asahimu se Širatorim a americkým obhájcům zlata Rogersovi s Dalhausserem.

"Musíme Japonce porazit. Není jiná možnost," dodal polař českého páru, kvůli jehož zdravotním problémům vynechali Češi poslední turnaj v Klagenfurtu a byli bez finální herní přípravy.