Kreuziger skončil na Tirrenu třetí, jasně vyhrál Contador

18. 3. 2014 17:14
Cyklista Roman Kreuziger obsadil třetí místo ve špičkově obsazeném etapovém závodu Tirreno-Adriatico.
Roman Kreuziger.

San Benedetto del Tronto - Cyklista Roman Kreuziger obsadil třetí místo ve špičkově obsazeném etapovém závodu Tirreno-Adriatico. Třetí podnik letošní WorldTour vyhrál suverénně jeho kolega z týmu Tinkoff-Saxo Španěl Alberto Contador, za kterým český jezdec zaostal o dvě minuty a 14 sekund.

Kreuziger, jehož hlavním úkolem bylo pomáhat Contadorovi, se dostal na celkové třetí místo v nedělní horské etapě. V dnešní závěrečné časovce ještě mohl zaútočit na druhého Kolumbijce Naira Quintanu, ale nakonec s ním o dvě sekundy prohrál a zůstal třetí.

Časovku na 9 km v San Benedetto del Tronto ovládl domácí Ital Adriano Malori před čtyřnásobným mistrem světa v této disciplíně Švýcarem Fabianem Cancellarou. Třetí skončil olympijský vítěz Brit Bradley Wiggins.

Kreuziger obsadil 24. místo. Porazil o sekundu Contadora, kterému stačila 28. příčka, aby potvrdil svůj celkový triumf. Dvojnásobný vítěz Tour de France z let 2007 a 2009 vyhrál tradiční závod poprvé v kariéře a vítězství v etapovém podniku se dočkal po roce a půl. Naposledy ovládl předloňskou Vueltu.

Cyklistický závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 7. etapa (časovka na 9,1 km):

1. Malori (It./Movistar) 10:13, 2. Cancellara (Švýc./Trek) -6, 3. Wiggins (Brit./Sky) -11, 4. Martin (Něm./Omega Pharma-Quick-Step) -15, 5. Dumoulin (Niz./Giant) -19, 6. Dowsett (Brit./Movistar) -20, ...24. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) -40.

Konečné pořadí:

1. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) 25:28:45, 2. Quintana (Kol./Movistar) -2:05, 3. Kreuziger -2:14, 4. Péraud (Fr./AG2R) -2:39, 5. Arredondo (Kol./Trek) -2:54, 6. Pozzovivo (It./AG2R) -3:04.