Kreuziger byl osmý na Valonském šípu, vyhrál Valverde

23. 4. 2014 16:37
Cyklista Roman Kreuziger obsadil osmé místo v belgické klasice Valonský šíp.
Roman Kreuziger.
Roman Kreuziger. | Foto: cyclingnews.com/sirotti

Huy - Cyklista Roman Kreuziger obsadil osmé místo v belgické klasice Valonský šíp. Na Alejandra Valverdeho ze Španělska, který Fleche Wallonne vyhrál po osmi letech, ztratil devět sekund.

Závod se jako již tradičně rozhodoval v městě Huy v prudkém stoupání zvaném Mur (zeď). Brzy čtyřiatřicetiletý Valverde setřásl soupeře zhruba 200 metrů před cílem a po 199 km si dojel osamoceně s rukama nad hlavou pro druhé vítězství v tomto závodě po triumfu v roce 2006.

Na druhém místě skončil Ir Daniel Martin, třetí byl Polák Michal Kwiatkowski.

Kreuziger dojel v roztrhané čelní skupině jako osmý, těsně za ním protnuli pásku loňský vítěz Dani Moreno a také zřejmě největší favorit Philippe Gilbert. Domácí Belgičan vyhrál v předchozích osmi dnech klasiky Brabantský šíp a Amstel Gold Race, dnes se ale musel spokojit s umístěním v závěru první desítky.

Poslední velkou jarní klasikou bude v neděli jubilejní 100. ročník závodu Lutych-Bastogne-Lutych. Do role favorita se díky dnešní výhře pasoval Valverde, neboť se pojede v podobném kopcovitém terénu v jižní Belgii.

Cyklistický jednorázový závod Valonský šíp v Belgii (WorldTour) - 199 km:

1. Valverde (Šp./Movistar) 4:36:45, 2. Martin (Ir./Garmin) -3, 3. Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick-Step) -4, 4. Mollema (Niz./Belkin) -5, 5. Slagter (Niz./Garmin), 6. Vanendert (Belg./Lotto) oba -6, ...8. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) -9.

Cyklistický etapový závod Kolem Trentina - 2. etapa (164,5 km):

1. Zardini (It.) 4:25:39, 2. Niemiec (Pol.), 3. Duarte (Kol.), 4. Evans (Austr.) všichni -19, 5. Pozzovivo -23, 6. Aru (oba It.) -26, ...58. König -4:38, 104. Černý (oba ČR) -11:51.

Průběžné pořadí: 1. Evans 4:40:10, 2. Zardini -9, 3. Niemiec -17, 4. Duarte -23, 5. Machado (Portug.) -24, 6. Aru -26, ...52. König -4:24, 105. Černý -12:04.