Krejčí zařídil výhru Bostonu, Jágr vyšel naprázdno

1. 4. 2013 7:42
Šestadvacetiletý útočník byl u obou gólů Bruins, když jeden sám vstřelil a na další přihrál.
Hokejisté Bostonu.
Hokejisté Bostonu. | Foto: Reuters

New York - Český hokejista David Krejčí se v sobotním utkání NHL stal hlavním strůjcem vítězství Bostonu na ledě Buffala 2:0. Šestadvacetiletý útočník byl u obou gólů Bruins, když jeden sám vstřelil a na další přihrál.

Krejčí si připsal vítěznou branku poté, co v 53. minutě úspěšně dorazil puk před brankou do sítě a zlomil bezbrankové skóre. O tři minuty později pak po jeho přihrávce přidal druhý gól Nathan Horton. Krejčí byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu za brankářem Antonem Chudobinem, který 26 zákroky vychytal své první čisté konto v sezoně a druhé v kariéře.

Voráček pomstil Girouxe pěstní potyčkou

Důležitý zápas dvou týmů bojujících o postup do play off zvládli hokejisté Philadelphie, kteří porazili Washington 5:4 v prodloužení a na osmé místo ve Východní konferenci ztrácejí už jen dva body.

Tvrdou pěstní potyčkou se v utkání blýskl Jakub Voráček, jenž se rozhodl pomstít kapitána Claudea Girouxe, jehož tvrdým zákrokem srazil obránce soupeře Steve Oleksy. Voráček několika ranami způsobil svému protivníkovi krvavý šrám na obličeji, Capitals ale díky tomu získali čtyřminutovou přesilovku, v níž dvěma góly během 26 sekund získali ve 47. minutě vedení 4:2.

Jágr nebodoval po pěti zápasech

Flyers však dokázali dvoubrankové manko smazat, když vyrovnávací gól vstřelil necelých deset sekund před třetí sirénou při power-play Kimmo Timonen. Ve druhé minutě prodloužení pak dokonal obrat Ruslan Fedotěnko.

Poprvé po pěti zápasech, v nichž vstřelil čtyři góly a na další čtyři přihrál, vyšel bodově naprázdno Jaromír Jágr. Jeho Dallas i proto prohrál s Los Angeles 2:3 a v tabulce Západní konference ztrácí dva body na osmý Columbus, který porazil Anaheim 2:1 v prodloužení.

Výsledky NHL:

Columbus - Anaheim 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 30. Brassard (Prospal), 65. Letestu - 46. Etem. Střely na branku: 18:30. Diváci: 13.185.

Philadelphia - Washington 5:4 v prodl. (2:1, 0:1, 2:2 - 1:0)

Branky: 11. Talbot, 15. Read, 53. Giroux, 60. Timonen, 62. Fedotěnko - 5. Bäckström, 39. Green, 47. Johansson, 47. Ovečkin. Střely na branku: 34:24. Diváci: 19.681.

Buffalo - Boston 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 53. Krejčí, 56. Horton (Krejčí). Střely na branku: 26:31. Diváci: 19.027.

Dallas - Los Angeles 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky: 34. Jamie Benn, 52. Whitney - 1. Carter, 46. Richardson, 47. Justin Williams. Střely na branku: 15:40. Diváci: 15.719.

2. Anaheim 35 23 5 7 107:90 51
3. Minnesota 34 21 2 11 97:86 44
4. Vancouver 35 19 6 10 92:90 44
5. Los Angeles 35 20 3 12 103:88 43
6. San Jose 34 17 6 11 85:84 40
7. Detroit 35 17 5 13 91:92 39
8. Columbus 36 15 7 14 87:97 37
9. St. Louis 33 17 2 14 94:93 36
10. Dallas 34 16 3 15 94:103 35
11. Edmonton 34 14 7 13 87:95 35