Krejčí rozhodl o výhře Bostonu, v brance Flyers zářil Neuvirth

Aktualizováno 28. 11. 2015 9:32
David Krejčí podává  po zápase s New Yorkem Rangers jednomu z fanoušků podepsanou hokejku.
David Krejčí podává po zápase s New Yorkem Rangers jednomu z fanoušků podepsanou hokejku. | Foto: Reuters

New York - Český brankář Michal Neuvirth dovedl v NHL Philadelphii k výhře 3:2 v prodloužení nad Nashvillem. Rodák z Ústí nad Labem kryl 33 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Na vítěznou branku Flyers přihrával Jakub Voráček. Klíčovou postavou zápasu se v sobotním programu soutěže stal i David Krejčí, který gólem v předposlední minutě vystřelil Bostonu vítězství 4:3 nad New Yorkem Rangers.

Philadelphia byla blízko výhře už v základní hrací době, ale při hře bez gólmana překonal Neuvirtha z dorážky dvacet sekund před třetí sirénou Mike Fisher a poslal zápas do prodloužení. V něm Nashville pykal za chybu při střídání a vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Voráček zavezl do útočného pásma kotouč, který si následně vyměnili Claude Giroux a Shayne Gostisbehere. Poslední jmenovaný střelou z první zařídil Philadelphii bonusový bod.

"Cílem bylo vytvořit závar před brankou a uvolnit některého z našich hráčů. Jakmile se to povedlo, přihrál jsem Gostisbeheremu. Bylo to dobře sehrané a zafungovalo to," popsal Giroux rozhodující akci, která vynahradila týmu zklamání z vyrovnání z poslední minuty. "Vím jen, že jsem chytil první střelu a pak to nějak dorazili. To se stává. Nebylo to příjemné, ale museli jsme to hodit za hlavu a hrát dál," řekl Neuvirth.

Krejčí rozhodl 103 sekund před koncem

Do prodloužení spěl i zápas v Bostonu, což ale odmítl Krejčí. Nejproduktivnější český hráč v NHL rozhodl střelou od modré čáry, která byla nechtěně tečovaná útočníkem Rangers Emersonem Etemem. Gól Krejčího přišel jen dvě minuty poté, kdy Boston vyrovnal v závěru na 3:3. "Prohrávali jsme, ale nepřestávali jsme bojovat. Pořád jsme je tlačili a tlačili," komentoval český útočník závěrečný obrat, který znamenal páté vítězství v řadě.

Hokejisté Arizony i s přispěním trefy Martina Hanzala, který skóroval popáté v posledních osmi zápasech, porazili Calgary 2:1 v prodloužení. Český útočník otevřel skóre, když se kotouč odrazil od jeho brusle do branky. Hanzal se prosadil, přestože sváděl v předbrankovém prostoru těžký souboj i s Jiřím Hudlerem, který asistoval u jediného gólu poražených.

"Soupeř byl lepší, ale my bereme dva body. Zítra máme další šanci předvést lepší začátek a výkon, abychom si připsali třetí domácí vítězství za sebou," prohlásil Hanzal, který se spoluhráči daroval trenéru Davu Tippettovi pás na počet jeho pětistého vítězství v soutěži jako trenér.

Židlický dvakrát asistoval

"Nemám ho na sobě. Nemůžu ho ani uzvednout," vtipkoval kouč. "Znamená to, že jsem v soutěži opravdu dlouho a že jsem měl štěstí, že jsem mohl působit ve dvou úžasných organizacích (Arizona a Dallas). Zápasy vyhrávají hráči, takže jsem měl taky štěstí, že jsem mohl pracovat se skvělými hokejisty," dodal Tippett, před nímž stejnou porci vítězství odkoučovalo jen 22 trenérů.

Český obránce Marek Židlický si připsal přihrávku u obou branek New Yorku Islanders, který v závěrečné třetině vyrovnal z 0:2 na 2:2. Rozuzlení přinesl až penaltový rozstřel, ve kterém neuspěl jen jediný z deseti exekutorů. Výhru 3:2 v nájezdech zařídil Floridě Alexander Barkov, jednou asistencí pomohl Panthers Jaromír Jágr.

Devět proměněných nájezdů je nový rekord NHL. "Nešlo nám to. Až v poslední sérii mě puk náhodou trefil. Ale beru to," reagoval gólman Floridy Roberto Luongo, který byl podepsán i pod nejdelším rozstřelem v soutěži. V zápase proti Washingtonu absolvovali hráči celkem dvacet kol. "Tentokrát to vypadalo, že proběhne dvacet sérii bez zákroku gólmana," pousmál se Luongo.

JJ68 vyroval Dionnea

Jágr bodoval popáté v řadě, ale na vyrovnání čtvrtého Marcela Dionnea v historické tabulce střelců opět nedošlo. Navíc český útočník utkání nedohrál, když ve třetí třetině odstoupil.

Celkem osm utkání z pátečního programu NHL muselo rozhodnout prodloužení nebo nájezdy, což je vyrovnání rekordu soutěže. Do rozstřelů zasáhli i dva čeští hráči, ale bez úspěchu. Patrik Eliáš se neprosadil v pátém kole nájezdů a s New Jersey musel strávit porážku 2:3 s Montrealem, v zápase si ale připsal alespoň asistenci a tedy první kanadský bod ve druhém startu v sezoně. Radim Vrbata neuspěl při nájezdu v Dallasu, kde s Vancouverem soupeři podlehl 2:3.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Výsledky NHL:

Boston - NY Rangers 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky: 15. Bergeron, 30. Connolly, 57. Spooner, 59. Krejčí - 23. Lindberg, 26. Nash, 50. J. Miller. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Nash (NY Rangers).

Philadelphia - Nashville 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 4. Del Zotto, 45. McDonald, 65. Gostisbehere (Voráček) - 2. Forsberg, 60. Fisher. Střely na branku: 36:35. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval dvě branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,29 procenta. Diváci: 19.818. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Neuvirth, 3. Del Zotto (všichni Philadelphia).

Minnesota - Winnipeg 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 50. Carter - 37. Perreault, 43. Byfuglien, 57. Ehlers. Střely na branku: 15:29. Diváci: 19.055. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Byfuglien, 3. Myers (všichni Winnipeg).

Anaheim - Chicago 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 2. Cogliano, 28. Stewart - 59. Hossa, 60. Keith, 62. Anisimov. Střely na branku: 25:32. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Anisimov (Chicago), 2. Gibson, 3. Kesler (oba Anaheim).

Washington - Tampa Bay 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky: 8. Ovečkin, 39. Chimera, 40. Johansson, 46. Oshie - 51. Boyle, 53. Hedman. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Chimera, 2. Kuzněcov, 3. Carlson (všichni Washington).

Buffalo - Carolina 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 9. Gorges, 33. Eichel, 40. Gionta, 46. Legwand - 25. Rask. Střely na branku: 21:28. Diváci: 18.052. Hvězdy zápasu: 1. Gorges, 2. Legwand, 3. Ristolainen (všichni Buffalo).

New Jersey - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 22. Henrique, 30. Stempniak (Eliáš) - 36. a rozhodující sam. nájezd Andrighetto, 52. Galchenyuk. Střely na branku: 27:27. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk (Montreal), 2. Schneider, 3. Stempniak (oba New Jersey).

Columbus - Pittsburgh 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 52. Johansen, 63. Atkinson - 50. Malkin. Střely na branku: 43:25. Diváci: 18.205. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Fleury (Pittsburgh), 3. Bobrovskij (Columbus).

Detroit - Edmonton 4:3 v prodl. (0:0, 3:2, 0:1 - 1:0)

Branky: 25. Nyquist, 33. Tatar, 40. Larkin, 61. Kronwall - 36. a 49. Pakarinen, 38. Sekera. Střely na branku: 32:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist (Detroit), 2. Pakarinen (Edmonton), 3. Tatar (Detroit).

Florida - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 9. Pirri (Jágr), 25. Jokinen, rozhodující sam. nájezd Barkov - 46. Strome (Židlický), 49. Bailey (Židlický). Střely na branku: 27:25. Diváci: 14.598. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Jokinen (oba Florida), 3. Bailey (NY Islanders).

Dallas - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 16. Jamie Benn, 32. Spezza, rozhodující sam. nájezd Seguin - 24. D. Sedin, 56. H. Sedin (Vrbata). Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (Dallas), 2. D. Sedin (Vancouver), 3. Spezza (Dallas).

Arizona - Calgary 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 21. Hanzal, 65. Ekman-Larsson - 37. Giordano (Hudler). Střely na branku: 21:26. Diváci: 11.495. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson, 2. Smith, 3. Hanzal (všichni Arizona).