Krejčí má konečně bod ve Stanley Cupu a Boston vyhrál

25. 4. 2014 6:57
Až ve čtvrtém utkání série se bodově prosadil David Krejčí. Český útočník asistoval u vítězné trefy Bostonu, ten teď vede s Detroitem 3:1 na zápasy.
Davd Krejčí asistoval u vítězné trefy. Boston má v sérii s Detroitem dva mečboly. | Foto: Reuters

New York - Český hokejista David Krejčí si připsal asistenci u vítězné branky Bostonu, který uspěl v Detroitu 3:2 v prodloužení a v sérii úvodního kola play off NHL vede už 3:1 na zápasy.

Oslavy postupu odkládá San Jose. Tomáš Hertl si sice připsal bod za asistenci, Žraloci ale poprvé v sérii na favorizované Los Angeles nestačili a podlehli mu 3:6. Série se za stavu 1:3 vrací do San Jose.

Rozhodující okamžik se v Detroitu zrodil v 74. minutě, kdy Bruins vybojovali u hrazení puk, který Krejčí přihrál na modrou čáru Dougiemu Hamiltonovi. Následnou střelu obránce Bostonu usměrnil do branky Jarome Iginla.

Rodák ze Štenberku tak zaznamenal první bod v sérii.

Nepomohl ani Zetterberg

Domácí byli v úvodu povzbuzeni návratem kapitána Henrika Zetterberga, který nastoupil poprvé od operace zad, a ve 25. minutě disponovali už dvoubrankovým náskokem. Zařídili ho svými brankami novopočení otcové: Niklas Kronwall, jemuž přítelkyně ve čtvrtek porodila syna, a Pavel Dacjuk, jenž se ve středu radoval se svou ženou z narození dcery.

O nadějné vedení je ale ve druhé polovině utkání připravili Torey Krug a Milan Lucic.

Minnesotě dvoubrankové vedení stačilo

Naopak Minnesota dvoubrankové vedení v duelu s Coloradem neztratila. Wild, kteří soupeře přestříleli 32:12, udrželi těsnou výhru 2:1 a srovnali sérii na 2:2. Domácí nasměrovali k zisku druhého bodu svými brankami Jared Spurgeon a Charlie Coyle, za hosty snižoval Ryan O´Reilly. Základem úspěchu Minnesoty byla i precizní obrana.

Dvanáct střel, které na brankáře Darcyho Kuempera propustila, je nejméně v klubové historii v zápasech play off.

Hertl se drží bodu na zápas, postup ještě neslaví

Hokejisté Los Angeles odvrátili první hrozbu vyřazení a po výhře 6:3 nad San Jose snížili stav série na 1:3. Kings zlomili utkání v rozmezí 36. až 41. minuty, kdy třemi góly odskočili na 5:2. Dvě branky vítězů dali Marián Gáborík i Justin Williams.

Za hosty si připsal jednu přihrávku Tomáš Hertl, který si v play off udržuje průměr jeden bod na zápas

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

Detroit - Boston 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 11. Kronwall, 25. Dacjuk - 31. Krug, 42. Lucic, 74. Iginla (Krejčí). Střely na branku: 37:40. Diváci: 20.066. Stav série: 1:3.

Západní konference - 4. zápasy:

Minnesota - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 4. Spurgeon, 33. Coyle - 34. O´Reilly. Střely na branku: 32:12. Diváci: 19.396. Stav série: 2:2.

Los Angeles - San Jose 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Branky: 5. a 41. Gáborík, 24. a 37. Williams, 40. Toffoli, 59. Brown - 20. Shepard (Hertl), 29. Nieto, 52. Pavelski. Střely na branku: 31:39. Diváci: 18.376. Stav série: 1:3.