Březinová byla na Grand Prix ve Francii devátá

22. 11. 2014 15:40
Krasobruslařka Eliška Březinová obsadila v soutěži seriálu Grand Prix v Bordeaux deváté místo.
Eliška Březinová
Eliška Březinová | Foto: Reuters

Bordeaux (Francie) - Krasobruslařka Eliška Březinová obsadila v soutěži seriálu Grand Prix v Bordeaux deváté místo. Po pátečním krátkém programu byla desátá, k posunu jí pomohl osobní rekord 96,01 bodu ve volné jízdě.

Trofej Érica Bomparda vyhrála patnáctiletá Ruska Jelena Radionovová, která v obou částech soutěže předčila mistryni Evropy a vicemistryni světa Julii Lipnickou. Poprvé v kariéře překonala hranici 200 bodů a navázala na říjnový triumf z Chicaga.

Osmnáctiletá Březinová startovala i v předchozím závodu v Moskvě, kde při premiéře v Grand Prix skončila jedenáctá. Dosavadního maxima ve volné jízdě 95,81 bodu dosáhla mladší sestra reprezentanta Michala Březiny na letošním mistrovství světa v Japonsku.

Trofej Érica Bomparda, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Bordeaux (Francie):

Ženy: 1. Radionovová 203,92, 2. Lipnická (obě Rus.) 185,18, 3. Wagnerová (USA) 177,74, ...9. Březinová (ČR) 144,29.