Králové skokanských můstků: od Rašky až po Koudelku

Roman Koudelka vyhrál včera druhý závod v letošní sezoně Světového poháru a vrátil se do jeho čela. Připomeňte si spolu s námi další hvězdné chvíle našich skokanů na lyžích.
Roman Koudelka včera vyhrál druhý závod v letošní sezoně Světového poháru a vrátil se do jeho čela. Připomeňte si spolu s námi další hvězdné chvíle československého a následně i českého skoku na lyžích.
Český reprezentant tak navázal na svůj triumf v úvodním závodu letošního ročníku Světového poháru v Klingenthalu. V Německu před dvěma týdny úspěšně zaútočil ze čtvrté pozice.
Roman Koudelka a Jan Matura jsou nejnovějšími vítěznými tvářemi českého skoku na lyžích. Zatímco Matura vyhrál v roce 2013, na druhém Koudelkově vítězném diplomu ještě ani "neoschl inkoust".
Vůbec prvním tuzemským olympijským medailistou ve skocích na lyžích byl československý Němec Rudolf Burkert, který roku 1928 ve Svatém Mořici získal bronz. Willen Dick zase sbíral medaile na světových šampionátech.
8. 12. 2014 6:09
Roman Koudelka včera vyhrál druhý závod v letošní sezoně Světového poháru a vrátil se do jeho čela. Připomeňte si spolu s námi další hvězdné chvíle našich skokanů na lyžích.