Kozák dvěma góly poslal Lazio dál, Dočkal pomohl Trondheimu

30. 8. 2012 22:45
Vypadlo například CSKA Moskva nebo APOEL Nikósie.
Libor Kozák v dresu Lazia Řím slaví svůj gól.
Libor Kozák v dresu Lazia Řím slaví svůj gól. | Foto: ČTK

Moskva - Ruský velkoklub CSKA Moskva, loňský osmifinalista Ligy mistrů, si letos nezahraje ani Evropskou ligu. Tým českého útočníka Tomáše Necida v play off soutěže překvapivě vypadl se švédským AIK Stockholm.

Na půdě soupeře CSKA sice zvítězilo 1:0, doma však v poslední minutě inkasovalo rozhodující branku na konečných 0:2.

Stejné selhání museli skousnout také z loňska namlsaní fanoušci APOELu Nikósie. Kyperský klub doma ostudně prohrál s Něftči Baku 1:3 a se soutěží se loučí.

Laziu pomohla gólová potence Kozáka

Naopak římské Lazio proti slovinské Muře nepřipustilo žádné překvapení. Doma zvítězilo 3:1 a k postupu výrazně přispěl český útočník Libor Kozák. Obvyklý náhradník tentokrát nastoupil v základní sestavě a odvděčil se parádně.

Ve 30. minutě otevřel skóre po přihrávce Argentince Zárateho, který ještě v prvním poločase zvyšoval na 2:0. Podruhé se Kozák trefil deset minut po obrátce a hosté pak dokázali pouze snížit.

Dočkal centroval přesně a Rosenborg postoupil

Základní skupinu Evropské ligy si naopak vyzkouší Rosenborg Trondheim. Norský tým k postupu nad Legií Varšava znovu táhl český záložník Bořek Dočkal. Rosenborg před týdnem uhrál v Polsku nadějnou remízu 1:1, odveta se však nevyvíjela dobře.

Ve 36. minutě totiž poslal hosty do vedení Ljuboja. Domácí fans se dočkali až v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve přesnou standardní situaci Dočkala poslal do sítě Reginiussen a tři minuty před koncem rozhodl střídající Diskersund.

Machačkala rozdrtila Alkmaar na jeho půdě

V základní fázi druhé nejprestižnější evropské soutěže se představí také Jan Lecjaks. Český obránce dokázal postoupit se svým týmem Young Boys Bern přes Midtjylland. Švýcaři sice v odvetě prohráli 0:2, před týdnem ovšem na půdě soupeře zvítězili 3:0.

Ani další favorité nezaváhali. Suverénně si počínala milionářská Machačkala. Ruský klub nenechal nic náhodě a na hřišti nizozemského Alkmaaru triumfoval vysoko 5:0. Do základní skupiny se podívají také Liverpool, Newcastle, Bordeaux, Eindhoven, Bilbao či Inter Milán.

Výsledky 4. předkola Evropské ligy:

CSKA Moskva - AIK Stockholm 0:2 (0:1), první zápas: 1:0, postoupilo AIK, Rosenborg Trondheim - Legia Varšava 2:1 (0:1), první zápas: 1:1, postoupil Rosenborg, Eindhoven - Zeta (Č. Hora) 9:0 (5:0), první zápas: 5:0, postoupil Eindhoven, Heerenveen - Molde (Nor.) 1:2 (0:0), první zápas: 0:2, postoupilo Molde, APOEL Nikósie - Neftči Baku 1:3 (1:2), první zápas: 1:1, postoupilo Něftči, HJK Helsinky - Bilbao 3:3 (1:0), první zápas: 0:6, postoupilo Bilbao, Hapoel Tel-Aviv - Dudelange (Luc.) 4:0 (0:0), první zápas: 3:1, postoupil Hapoel, Bordeaux - CZ Bělehrad 3:2 (0:1), první zápas: 0:0, postoupilo Bordeaux, FC Bruggy - Debrecín 4:1 (1:1), první zápas: 3:0, postoupily Bruggy, Olympique Marseille - Šeriff Tiraspol 0:0, první zápas: 2:1, postoupilo Marseille, Partizan Bělehrad - Tromsö (Nor.) 1:0 (0:0), první zápas: 2:3, postoupil Partizan, Inter Milán - Vaslui (Rum.) 2:2 (0:1), první zápas: 2:0, postoupil Inter, Hannover - Slask Vratislav 5:1 (2:1), první zápas: 5:3, postoupil Hannover, Levante (Šp.) - Motherwell 1:0 (0:0), první zápas: 2:0, postoupilo Levante, Rapid Vídeň - PAOK Soluň 3:0 (1:0), první zápas: 1:2, postoupil Rapid, Lazio Řím - Mura (Slovin.) 3:1 (2:0), dva góly domácích Kozák, první zápas: 2:0, postoupilo Lazio, Alkmaar - Anži Machačkala 0:5 (0:2), první zápas: 0:1, postoupila Machačkala, Newcastle - Atromitos (Řec.) 1:0 (1:0), první zápas: 1:1, postoupil Newcastle, Liverpool - Hearts 1:1 (0:0), první zápas 1:0, postoupil Liverpool, Videoton - Trabzonspor 0:0, 4:2 na pen., první zápas: 0:0, postoupil Videoton, Twente Enschede - Bursaspor 4:1 po prodl. (3:1, 1:1), první zápas: 1:3, postoupilo Twente, Sporting Lisabon - Horsens (Dán.) 5:0 (2:0), první zápas: 1:1, postoupil Sporting.