Kovář pomohl gólem a přihrávkou Magnitogorsku před Omsk

Aktualizováno 14. 1. 2015 19:39
Nejproduktivnější český hokejista v Kontinentální lize Jan Kovář přispěl gólem a přihrávkou k vítězství Magnitogorsku na ledě Omsku 3:1.
Jan Kovář
Jan Kovář | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Nejproduktivnější český hokejista v Kontinentální lize Jan Kovář přispěl gólem a přihrávkou k vítězství Magnitogorsku na ledě Omsku 3:1. Jeho tým díky výhře vystřídal Avangard na druhém místě v tabulce Východní konference.

V šesté minutě v přesilovce sice Kovář netrefil prázdnou branku, ale chvíli nato zpoza branky nabil Danisu Zaripovovi na první gól zápasu. Sám se zapsal mezi střelce ve 25. minutě, když rovněž v početní výhodě zvýšil na 3:0. Dorážkou zaznamenal devatenáctou branku v sezoně a odskočil Romanu Horákovi z Viťazu, s nímž se dosud dělil o post nejlepšího českého střelce v soutěži.

V kanadském bodování ligy je před Kovářem, jenž má bilanci 19+36, jen Alexandr Radulov z CSKA Moskva.

Z vítězství se dnes radoval i Kovářův bratr Jakub, který sice inkasoval v brance Jekatěrinburgu tři góly, ale jeho tým vyhrál v Ufě 5:3.

Martin Růžička se podílel asistencí na vítězství Čeljabinsku 3:2 nad Novokuzněckem. Český útočník založil úvodní gólovou akci domácích, kteří si vypracovali tříbrankové vedení a navzdory snížení soupeře v závěru zápasu oslavili pátou výhru za sebou.

Výsledky KHL:

Omsk - Magnitogorsk 1:3 (Kovář 1+1), Chanty-Mansijsk - Novosibirsk 2:4, Čeljabinsk - Novokuzněck 3:2 (za domácí Růžička 0+1), Ufa - Jekatěrinburg 3:5, Lada Togliatti - Vladivostok 2:1, Nižněkamsk - Chabarovsk 2:1.