Kovář byl u dvou gólů Magnitogorsku, který sahá po postupu

4. 3. 2015 18:09
I díky dvěma asistencím českého útočníka Jana Kováře zvítězili hokejisté Magnitogorsku na ledě Ufy 6:4 a jedna výhra je dělí od postupu do čtvrtfinále play off Kontinentální ligy.
Jan Kovář.
Jan Kovář. | Foto: CPA

Moskva  - I díky dvěma asistencím českého útočníka Jana Kováře zvítězili hokejisté Magnitogorsku na ledě Ufy 6:4 a jedna výhra je dělí od postupu do čtvrtfinále play off Kontinentální ligy. Vedení 3:1 na zápasy si v osmifinále vypracovala také Kazaň, která porazila Jekatěrinburg na jeho ledě 2:1.

Magnitogorsk prohrával v Ufě 1:3, ale v 19. minutě načal obrat. V přesilovce se podruhé v utkání trefil Sergej Mozjakin a stejně jako u první branky to bylo za přispění Jana Kováře. Ve druhé třetině hosté třemi trefami strhli vedení na svou stranu. Ufa sice v 56. minutě snížila, ale vzápětí završil hattrick nejlepší střelec Magnitogorsku Mozjakin.

Kovář má v play off na kontě ze čtyř duelů čtyři asistence, na 24 gólů ze základní části zatím nenavázal.

Jeho bratr Jakub nezabránil porážce Jekatěrinburgu s Kazaní. Český gólman inkasoval dvakrát ve druhé třetině, zbylých 18 střel hostů v zápase zlikvidoval. Jeho tým bude v pátek v Kazani odvracet hrozbu vyřazení.

Poražen dnes opouštěl led i další reprezentační brankář Alexander Salák z Novosibirsku, který podlehl v Čeljabinsku 1:2 v prodloužení. Sibir si vynutil nastavení zápasu brankou Davida Ullströma z 50. minuty. Traktor však rozhodl v 65. minutě v přesilovce, kterou využil Ilja Davydov, a vyrovnal sérii na 2:2. Z výhry se radovali i útočníci Martin Růžička a Jan Bulis, kteří se bodově neprosadili. Salák si připsal 23 zákroků.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:

Jekatěrinburg - Kazaň 1:2, stav série 1:3; Ufa - Magnitogorsk 4:6 (za hosty Kovář 0+2), stav série 1:3; Barys Astana - Omsk 3:4, stav série 2:2; Čeljabinsk - Novosibirsk 2:1 v prodl., stav série 2:2.