Kováč: Je to těžké v mých letech, když nemám herní praxi

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
30. 7. 2014 12:19
Radoslav Kováč sice v úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů proti Malmö (4:2) už v 17. minutě srazil špičkou kopačky do branky Davida Bičíka střelu Forsberga, vše si však vynahradil v 53. minutě.
Radoslav Kováč se sice smolnou tečí velkou měrou podílel na úvodním inkasovaném gólu, vše si však vynahradil v 53. minutě, když skóroval do správné branky. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Na poslední chvíli se dozvěděl, že nastoupí do základní sestavy, protože se Ondřej Švejdík na předzápasovém tréninku zranil.

Zkušený stoper Radoslav Kováč sice v úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů proti Malmö (4:2) už v 17. minutě srazil špičkou kopačky do branky Davida Bičíka střelu Forsberga, vše si však vynahradil v 53. minutě, když z bezprostřední blízkosti dotlačil míč za záda brankáře Olsena.

Čtyřiatřicetiletý obránce pražské Sparty po zápase přiznal, že v jeho letech je těžké takový zápas bez větší herní praxe zvládnout, podle svých slov se s tím ale dokázal zdárně popasovat.

"Jsem rád, že jsem se dostal do základu, ale ne takovým způsobem, protože Ondra měl zdravotní problémy. Připravoval jsem se na to svědomitě, tak se mi to trošku vrátilo. Samozřejmě je to těžké, ta herní praxe v mých letech teď není, jaká by měla být," řekl Kováč novinářům po zápase.

Radku, jak jste ze své pozice viděl ten úvodní gól Malmö?
Šel jsem zabránit gólu a lízlo mi to kolíky, tak jsem změnil ještě směr. Chtěl jsem tomu zabránit, je to smůla. Říkal jsem si, že to snad není možný, takový gól v takovém zápase.

Nutno však dodal, že soupeř byl v úvodním půlhodině aktivnější, proč k tomu podle Vás docházelo?
Přitom my jsme si v kabině řekli, že budeme hrát kompaktně, bezpečně dozadu, ale dvakrát jsme tam prolítli a dostali jsme dva góly. Myslím si, že jsme měli být trpělivější.

Co jste si řekli o přestávce? Na Malmö jste v úvodu druhé půle vlétli a soupeř se stačil bránit jen odkopy ze svého pokutového území...
O poločase jsme řekli, že na to máme sílu. Hrozně si vážím, že jsme to dokázali otočit, takže jsme ukázali velký charakter. Za to jsem rád ještě víc než za ten gól. Začali jsme jinak, zodpovědně vzadu, pak jsme se dostávali do rychlých protiútoků. Řekli jsme si, že už nesmíme dostat gól.

Vy jste v 53. minutě dotlačil za záda brankáře Olsena míč po velkém závaru. Z vašeho prvního zásahu po návratu do Sparty to byl nakonec vítězný gól...
Byl jsem za to strašně rád, byl to pro nás velmi důležitý gól. Ale je jedno, že jsem ho dal já. Hlavní dík zaslouží stejně David (Lafata), který zase ukázal, že ví, kam si má stoupnout.

Jak velkou šanci podle Vás nyní máte na postup do dalšího kola?
Myslím si, že když budeme hrát, jak jsem říkal, tak že máme velkou šanci. Bude to ještě válka, ale sílu na to máme, tak věřím, že to dokážeme.