Koukal nahrál na oba góly Jekatěrinburgu, produktivní Kovář nedohrál

Aktualizováno 15. 1. 2016 21:17
Petr Koukal asistoval u obou gólů Jekatěrinburgu, který v Kontinentální hokejové lize zvítězil na ledě Togliatti 2:0. Po nedávné sérii pěti porážek si Avtomobilist připsal druhou výhru za sebou. V jiném dnešním utkání byl zraněn také Kovářův mladší bratr Jan. Útočník Magnitogorsku nedohrál zápas s Nižním Novgorodem poté, co ho 15 sekund před koncem normální hrací doby trefil ramenem do obličeje Alexej Potapov.
Petr Koukal.
Petr Koukal. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Útočník Petr Koukal asistoval u obou gólů Jekatěrinburgu, který v Kontinentální hokejové lizezvítězil na ledě Togliatti 2:0. Po nedávné sérii pěti porážek si Avtomobilist připsal druhou výhru za sebou.

Zohorna má střeleckou formu

Tomáš Zohorna z Chabarovsku potvrdil aktuální střeleckou formu i v utkání na ledě mistrovského Petrohradu. Osmadvacetiletý český hokejista přispěl čtvrtým gólem za poslední tři zápasy k překvapivému vítězství Amuru 2:1 po samostatných nájezdech.

Bývalý dlouholetý pardubický útočník Zohorna navázal na trefu proti Nižněkamsku a dvougólový zápas s Čeljabinskem ve 29. minutě, kdy střelou bez přípravy z levého kruhu otevřel skóre.

Na jeho osmou branku v sezoně dokázal Petrohrad odpovědět v 52. minutě, kdy srovnal Dmitrij Kalinin. V nájezdech, které Zohorna neabsolvoval, rozhodl o výhře Chabarovsku Vladislav Ušenin.

Amur navzdory cennému zisku na ledě úřadujícího vítěze soutěže ztrácí na jedenáctém místě tabulky Východní konference 11 bodů na play off.

Bodovali i Radil...

Jedenáctý v tabulce Západu je Spartak Moskva, jenž za přispění dalšího bývalého pardubického útočníka Lukáše Radila porazil 5:4 po nájezdech Vladivostok. Také pětadvacetiletý Radil má slušnou střeleckou formu, trefil se ve třetím utkání z posledních čtyř a celkem má na kontě deset branek.

V dresu Novokuzněcku skóroval další člen mistrovského pardubického týmu z roku 2012 Robert Kousal, ale jeho sedmá branka v sezoně k vítězství na ledě Dinama Riga nestačila.

Hostující Metallurg přitom vedl už v 16. minutě 3:1 a vyhnal z branky švédského gólmana Joacima Erikssona. Jeho nástupce Jakub Sedláček už ale neinkasoval a dovedl lotyšský tým k výhře 4:3 v prodloužení. Hattrick v normální hrací době nastřílel bývalý hráč New Jersey Tim Sestito.

...s Koukalem

Gólově se sice neprosadil bývalý pardubický kapitán Petr Koukal, ale asistoval u obou gólů Jekatěrinburgu, který zvítězil na ledě Togliatti 2:0. Po nedávné sérii pěti porážek si Avtomobilist připsal druhou výhru za sebou.

Koukal ve 13. minutě nahrál od zadního mantinelu na první branku Anatoliji Golyševovi, jenž 22. trefou v sezoně potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče týmu. V poslední minutě při power play domácích mužstva našel český útočník najíždějícího Kirilla Kňazeva, jenž zpečetil vítězství Jekatěrinburgu do prázdné branky.

Koukal má po dnešku na kontě 28 kanadských bodů za sedm gólů a 21 přihrávek a je v týmové produktivitě druhý za Golyševem.

Čisté konto udržel v brance Jekatěrinburgu poprvé v sezoně Igor Ustinskij, který nastoupil místo tradiční jedničky Jakuba Kováře, jenž je se zlomeným palcem zhruba na dva týdny mimo hru.

Další Kovář na marodce

V dalším pátečním utkání byl zraněn také Kovářův mladší bratr Jan. Útočník Magnitogorsku nedohrál zápas s Nižním Novgorodem poté, co ho 15 sekund před koncem normální hrací doby trefil ramenem do obličeje Alexej Potapov. Kovář zůstal ležet na ledě, rozhodčí však zákrok útočníka hostů nepotrestali. Do prodloužení už český hokejista nenastoupil, Metallurg nakonec zvítězil 2:1 po nájezdech.

"Prohlíží ho doktor. Dostal ramenem do hlavy, na záznamu je to všechno vidět. Uvidíme, co dál," řekl trenér Magnitogorsku Ilja Vorobjov k zákroku na nejproduktivnějšího českého hráče v KHL.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Čerepovec 2:1, Magnitogorsk - Nižnij Novgorod 2:1 po sam. nájezdech, Ufa - Dinamo Minsk 4:3, Lada Togliatti - Jekatěrinburg 0:2 (Koukal0+2), Kazaň - Chanty-Mansijsk 4:1, Nižněkamsk - CSKA Moskva 0:2, Jokerit Helsinky - Novosibirsk 2:1 (za hosty Vincour 0+1), Petrohrad - Chabarovsk 1:2 v prodl. (za hosty Zohorna 1+0), Spartak Moskva - Vladivostok 5:4 po sam. nájezdech (za domácí Radil 1+1), Dinamo Riga - Novokuzněck 4:3 v prodl. (za hosty Kousal 1+0).