V Indianapolis bodovali všichni Češi

Aktualizováno 10. 8. 2014 21:18
Jakub Kornfeil obsadil v motocyklové Grand Prix Indianapolis ve třídě Moto3 desáté místo. Bodoval i na 13. pozici Karel Hanika a v MotoGP 11. místem Karel Abraham.
Jakub Kornfeil na KTM třídy Moto3.
Jakub Kornfeil na KTM třídy Moto3. | Foto: Team Calvo

Indianapolis - Jakub Kornfeil obsadil v motocyklové Grand Prix Indianapolis ve třídě Moto3 desáté místo. Bodoval i na 13. pozici Karel Hanika a v MotoGP 11. místem Karel Abraham. Pro jezdce stáje Cardion AB Motoracing to byl nejlepší výsledkem v sezoně.

Kornfeil, který se po čtyřech závodech mistrovství světa vešel do elitní desítky Moto3, dojel v závěru hlavní skupiny, do níž se dotáhl v průběhu závodu. Umístění v top ten zaznamenal naposledy v květnu v Le Mans, kde byl také desátý.

Na první vítězství v kariéře dosáhl na slavném americkém okruhu Španěl Efrén Vázquez, jenž na cílové rovince porazil o pouhých 65 tisícin sekundy Itala Romana Fenatiho. Třetí byl Australan Jack Miller, jenž si tak udržel vedení v seriálu.

Kornfeil na konci skupiny ztratil na Vázqueze 2,261 sekundy a desátá pozice mu patří i v průběžném pořadí MS. Letošní nováček v šampionátu Hanika, jenž v průběhu víkendu třikrát spadl, dojel třináctý s odstupem 9,598 sekundy. Celkově je sedmnáctý.

Vítězná série Márqueze pokračuje

Abraham měl loni v Indianapolis těžký pád v tréninku a do závodu pak nenastoupil. Tentokrát po nepovedené kvalifikaci startoval až z 21. pozice, kterou dokázal výrazně vylepšit a poosmé z deseti závodů bodoval.

I podesáté v sezoně vyhrál Španěl Marc Márquez. Stejnou vítěznou sérii v královské kubatuře předvedl naposledy v roce 1997 slavný Australan Mick Doohan. Obhájce titulu Márquez opět odskočil druhému krajanovi Danimu Pedrosovi, který dojel čtvrtý. Porazili ho ještě další Španěl Jorge Lorenzo a Ital Valentino Rossi.

Ve třídě Moto2 si pro vítězství dojel s přehledem Mika Kallio na Kalexu. Protože jeho týmový kolega a lídr šampionátu Esteve Rabat obsadil až čtvrté místo, Finova ztráta na lídra se snížila na sedm bodů.

Závod byl ve čtvrtém kole zastaven kvůli nehodě čtyř jezdců, po níž byl Ital Mattia Pasini chvíli v bezvědomí, ale nakonec odešel po svých.

Za týden pokračuje šampionát Velkou cenou České republiky v Brně.

Velká cena Indianapolis, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Vázquez (Šp./Honda) 39:12,977, 2. Fenati (It./KTM) -0,065, 3. Miller (Austr./KTM) -0,219, 4. Masbou (Fr./Honda) -0,372, 5. Rins -0,719, 6. Á. Márquez (oba Šp./Honda) -1,013, ...10. Kornfeil -2,261, 13. Hanika (oba ČR/KTM) -9,598.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 18 závodů): 1. Miller 158, 2. Vázquez 137, 3. Á. Márquez 133, 4. Fenati 130, 5. Rins 118, 6. Masbou 92, ...10. Kornfeil 54, 17. Hanika 19.

Moto2: 1. Kallio (Fin./Kalex) 26:07,410, 2. M. Viňales (Šp./Kalex) -1,380, 3. Aegerter (Švýc./Suter) -1,696, 4. Rabat (Šp./Kalex) -2,559, 5. Corsi (It./Kalex) -6,648, 6. Cortese (Něm./Kalex) -18,639.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 18 závodů):1. Rabat 183, 2. Kallio 176, 3. M. Viňales 140, 4. Aegerter 112, 5. Corsi 96, 6. Lüthi (Švýc./Suter) 68.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 42:07,041, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -1,803, 3. Rossi (It./Yamaha) -6,558, 4. Pedrosa (Šp./Honda) -10,016, 5. P. Espargaró (Šp./Yamaha) -17,807, 6. Smith (Brit./Yamaha) -19,604, ...11. Abraham (ČR/Honda) -1:05,130.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 18 závodů): 1. M. Márquez 250, 2. Pedrosa 161, 3. Rossi 157, 4. Lorenzo 117, 5. Dovizioso (It./Ducati) 108, 6. P. Espargaró 78, ...17. Abraham 23.