Kornfeil byl v kvalifikaci v Kataru šestnáctý, Hanika 23.

Aktualizováno 19. 3. 2016 19:47
Jakub Kornfeil na okruhu v Losailu.
Jakub Kornfeil na okruhu v Losailu. | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Losail (Katar)  - Motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil v Kataru v kvalifikaci na úvodní Velkou cenu sezony mistrovství světa šestnácté místo. Druhý Čech v nejslabší třídě Moto3 Karel Hanika zajel 23. čas.

První letošní pole position vybojoval Ital Romano Fenati. Kornfeil, jenž po sezoně přesedlal z KTM na Hondu, na něj ztratil 817 tisícin sekundy. Hanika, který také opustil KTM a po změně týmu jezdí na stroji Mahindra, zaostal 1,228 sekundy.

"Jsem zklamaný. Toto rozhodně není naše maximum. Mysleli jsme, že měkká směs na přední pneumatice bude správná volba, tak jako během testů. Bohužel tomu tak nebylo a měnit plán během kvalifikace lze těžko a znamená to, jak se ukázalo, velkou ztrátu času," uvedl zklamaný Kornfeil.

V nejsilnější kategorii vybojoval 36. pole position v kariéře obhájce titulu Jorge Lorenzo s Yamahou, o necelou desetinu vteřiny za sebou nechal krajany Marca Márqueze na Hondě a továrního jezdce Suzuki Mavericka Viňalese. I další tři řady ve startovním roštu budou národnostně jednotné. Z druhé budou vyjíždět Italové Iannone, Rossi a Dovizioso, ze třetí Španělé Pedrosa, Barberá a Pol Espargaró a ze čtvrté Britové Crutchlow, Smith a Redding.

Kvalifikace na Velkou cenu Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Fenati (It./KTM) 2:06,131, 2. Loi (Belg./Honda) -0,047, 3. Binder (JAR/KTM) -0,114, ...16. Kornfeil (ČR/Honda) -0,817, 23. Hanika (ČR/Mahindra) -1,228.

Moto2: 1. Folger (Něm./Kalex) 1:59,052, 2. Lowes (Brit./Kalex) -0,072, 3. Rins (Šp./Kalex) -0,302.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:54,543, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,091, 3. M. Viňales (Šp./Suzuki) -0,095.