Kopecký dojel devátý v Italské rallye, vyhrál šampion Ogier

Radek Vičík Radek Vičík
14. 6. 2015 13:07
Výsledky Italské rallye.
Jan Kopecký obsadil ve Škoda Fabia R5 deváté místo na Italské rallye.
Jan Kopecký obsadil ve Škoda Fabia R5 deváté místo na Italské rallye. | Foto: Jiří Šimeček

Cagliari - Obhájce titulu Sébastien Ogier ve Volkswagenu dnes završil hattrick v Italské rallye a upevnil si tak vedení v čele světového šampionátu v automobilových soutěžích.

Po včerejším výpadku Martina Prokopa hájil na Sardinii české barvy velmi dobře Jan Kopecký, s novou Škodou Fabia R5 dojel i přes penalizaci 1:40 minuty za pozdní příjezd do na start jedné z pátečních RZ celkově devátý a třetí v hodnocení WRC2.

Pro rodáka z Kostelce nad Orlicí jsou to první body z MS po osmi letech, kdy byl sedmý ve Francouzské rallye na Korsice. Zároveň to jsou první "světové" body pro novou Fabii R5, jež nahrazuje úspěšnou Fabii S2000.

"Spousta kamení na trati, prach, vysoké teploty - skutečně to byla mimořádně náročná rallye. O to víc mne těší, že se ze Sardinie vracíme s umístěním na stupních vítězů ve WRC2. Mohlo to ovšem být ještě lepší - časová penalizace byla naše chyba,“ komentoval svůj úspěch Kopecký.

Ogier vyhrál čtyři ze šesti dosud konaných podniků MS a v čele seriálu má už 66bodvý náskok před Norem Madsem Östbergem s Citroënem, jenž dojel na Sardinii pátý.

Italská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 4:25:54,3, 2. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -3:05,5, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -4:22,5, 4. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) -5:34,8, 5. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -7:50,1, 6. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -8:06,7, ...9. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -17:41,7.

Průběžné pořadí MS (po 6 z 13 závodů): 1. Ogier 133 b., 2. Östberg 67, 3. Mikkelsen (Nor./Volkswagen Polo R) 66, 4. Latvala 56, 5. Evans 53, 6. Neuville 50, ...10. Prokop (ČR/Ford Fiesta RS) 27.

Pořadí týmů: 1. Volkswagen 179, 2. Citroën 115, 3. Hyundai 113, 4. M-Sport Ford 99, 5. Jipocar Czech National 34, 6. Hyundai a Volkswagen II oba 31.