König uhájil v závodu Kolem Trentina průběžné třetí místo

23. 4. 2015 17:23
eopold König dojel ve třetí etapě závodu Kolem Trentina desátý
Leopold König
Leopold König | Foto: ČTK

Fierozzo Val Dei Mocheni (Itálie) - Cyklista Leopold König dojel desátý v dnešní třetí etapě závodu Kolem Trentina a i v páteční závěrečné části bude hájit třetí místo v celkovém pořadí. Lídrem závodu je nadále Königův stájový kolega z týmu Sky Richie Porte, který dnes dojel třetí.

Z vítězství se radoval Domenico Pozzovivo, který zaútočil v posledním stoupání zhruba dva kilometry před cílem a vypracoval si pětisekundový náskok. Z elitní trojice průběžného pořadí zvládl nejlépe koncovku Španěl Mikel Landa, který dojel druhý ve stejném čase jako třetí Porte a díky bonusovým vteřinám snížil ztrátu na vedoucího Australana na 22 sekund.

König za Pozzovivem zaostal o 17 sekund a v průběžném pořadí ztrácí 58 sekund.

Cyklistický závod Kolem Trentina - 3. etapa (183,8 km):

1. Pozzovivo (It.) 4:54:12, 2. Landa (Šp.), 3. Porte (Austr.), 4. Bardet (Fr.), 5. Cunego (It.) všichni -5, 6. Torres (Kol.) -13, ...10. König -17, 75. Hník (oba ČR) -18:01.

Průběžné pořadí: 1. Porte 9:44:45, 2. Landa -22, 3. König -58, 4. Cataldo (It.) -1:11, 5. Cunego -1:13, 6. Pimenta (Portug.) -1:15, ...81. Hník -39:09.