König při druhém startu za Sky třetí, vyhrál Valverde

Ondřej Kurečka
31. 1. 2015 17:30
Leopold König pokračuje ve zdařilém začátku v novém působišti, britském týmu Sky. Po včerejší páté příčce v druhém závodě série Mallorca Challenge si v dnešním dějství vedl ještě lépe a byl třetí.
Leopold König
Leopold König | Foto: Vojtěch Marek

Deiá - Nejlepší český silničář současnosti Leopold König pokračuje ve zdařilém začátku v novém působišti, britském týmu Sky. Po včerejší páté příčce v druhém závodě cyklistické série Mallorca Challenge si v dnešním dějství vedl ještě lépe a obsadil třetí místo.

Valverde pokračuje v loňské formě

Trofeo Serra de Tramuntana - tedy třetí a profilově nejnáročnější závod baleárské série - ovládl španělský matador Alejandro Valverde, který byl součástí 26 členného úniku zformovaného zhruba po čtvrtině 165 kilometrů dlouhého závodu, v odjeté skupině operoval také König, jeden ze dvou českých zástupců v závodě.

K rozhodujícímu útoku pak Valverde nasadil přibližně 30 kilometrů před cílem, ve stoupání na Puig Major, nejvyšší bod tratě, a do cíle dorazil osamocen s více než minutovým náskokem v čase 4:34:29.

Ve sjezdu z nejvyššího bodu, asi 15 kilometrů před cílovou páskou se pak ujíždějícího lídra vydal stíhat Tim Wellens, k němuž se přidal König, namotivovaný včerejším výborným pátým místem.

Na dostihnutí Valverdeho už však bylo pozdě a dvojice si to rozdala o druhou příčku, kterou získal Wellens s náskokem deseti sekund na Königa. Čtvrtý dojel Valverdeho týmový kolega José Joaguim Rojas, pátý pak poměrně neznámý Marc De Maar z celku Team Roompot.

Valverde tak letošní sezonu začíná se stejnou formou, kterou prezentoval v podstatě v celém roce 2014, po dvou odjetých závodech má na svém kontě první a druhé místo.

König v dobré formě, Hirt nedokončil

Spokojený se svou výkonností na počátku roku může být také König, který své včerejší páté místo komentoval na sociálních sítích: „Loni poslední 160. místo, letos je ten debut trosku lepší.“ Dnes svůj výkon dokázal ještě pozvednout.

Forma českého cyklisty je dobrým znamením před blížícím se etapovým závodem Okolo Ománu, ten začíná 17. února a König by na něm měl patřit k lídrům týmu.

Druhý český závodník na startu, Jan Hirt, při nepatřil při své premiéře v týmu CCC Sprandi Polkowice k pouhým 46 závodníkům v cíli.