Konec kariéry? Kdepak! Rossi plánuje závodit nejméně do roku 2018

19. 3. 2016 10:32
Valentino Rossi zatím stále zamávání na rozloučenou neplánuje.
Valentino Rossi zatím stále zamávání na rozloučenou neplánuje. | Foto: Movistar Yamaha MotoGP

Losail (Katar) - Devítinásobný mistr světa v závodech silničních motocyklů Valentino Rossi hodlá startovat v MotoGP ještě nejméně dva roky. Měsíc po 37. narozeninách prodloužil populární Ital smlouvu s továrním týmem Yamaha do roku 2018.

"Mám z toho velkou radost, protože jsem měl vždycky v plánu věnovat se motorsportu tak dlouho, dokud budu schopný soupeřit s ostatními a bude mě to zároveň bavit," uvedl Rossi před nedělní Velkou cenou Kataru, kterou startuje nový ročník mistrovství světa.

Rossi loni na okruhu Losail zvítězil, v průběhu sezony přidal ještě tři triumfy a celkem jich má ve třídě MotoGP na kontě 73. Ještě před posledním závodem loňského seriálu vedl, ale kvůli trestu za kolizi se Španělem Marcem Márquezem v Sepangu musel v závěrečné Grand Prix ve Valencii startovat z posledního místa, což ho připravilo o naději na jubilejní desátý titul. Osmým triumfem v královské kubatuře přitom mohl vyrovnat rekord legendárního Giacoma Agostiniho.

V barvách Yamahy vybojoval Rossi čtyři tituly v MotoGP. Poté, co se do týmu vrátil v roce 2013 z Ducati, obsadil v šampionátu jedno čtvrté a dvě druhá místa.