Konec dvou sérií: Růžička se konečně trefil, jeho Čeljabinsk ale padl

12. 10. 2015 19:27
Český hokejový útočník Martin Růžička se sice konečně v novém působišti v ruské KHL prosadil, paradoxně ale jako by svým gólem odčaroval vítězné kouzlo jeho Čeljabinsku, který po pětizápasové sérii poprvé padl.
Martin Růžička.
Martin Růžička. | Foto: ČTK

Moskva - Český útočník Martin Růžička vstřelil svůj první gól v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy, Čeljabinsku však k bodovému zisku nepomohl. Traktor, předposlední celek Charlamovovy divize, podlehl v domácím prostředí Nižněkamsku 1:3 a jeho pětizápasová vítězná série skončila.

Mistr světa z roku 2010 Růžička se prosadil v 22. minutě bekhendovým zakončením sólového nájezdu, ale hosté rychle vyrovnali a pak jim vyšla i poslední desetiminutovka třetí třetiny. Lapenkov je poslal do vedení a Milovzorov dvanáct sekund před koncem pojistil výhru Něftěchimiku trefou do prázdné branky.

Přestože Vladimír Sobotka v druhé sérii samostatných nájezdů neuspěl, jeho spoluhráč Lauta byl úspěšnější a díky jeho gólu vyhrál Omsk nad Chabarovskem 2:1. V brance vítězů odchytal zápas Dominik Furch, na nájezdy ho ale mezi tyčemi vystřídal Denis Kostin. Na jediný gól Avangardu ze hry přihrál obránce Michal Kempný.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Chabarovsk 2:1 po sam. nájezdech (Kempný - Kolář oba 0+1), Barys Astana - Vladivostok 5:3, Čeljabinsk - Nižněkamsk 1:3 (za domácí M. Růžička 1+0),

18:00 Jokerit Helsinky - Ufa, 18:30 Dinamo Riga - Magnitogorsk, Petrohrad - HK Soči, Spartak Moskva - Jaroslavl.