Klesla o extralize: Dobrá soutěž. Hokejově i bruslařsky

Adam Sušovský
21. 9. 2012 20:42
Rostislav Klesla během výluky posílil Třinec. Po prvním utkání ho mrzela prohra s Kometou, ale ocenil kvalitu soutěže: Jsou tady dobří hokejisti i bruslaři.
Rostislav Klesla (vlevo) se raduje z jediného gólu Phoenixu.
Rostislav Klesla (vlevo) se raduje z jediného gólu Phoenixu. | Foto: Reuters

Třinec - Oceláři odmítli brankáře Ondřeje Pavelce, i útočníky Michaela Frolíka a Davida Krejčího, jedním hráčem z NHL ale přesto nepohrdli. V obraně slezského týmu dnes poprvé během výluky operoval bek Phoenixu Rostislav Klesla.

O jeho startu se rozhodlo až po obědě, i proto hvězdný obránce z NHL začal zápas až ve čtvrté formaci a musel si místo na ledě vybojovat v průběhu utkání.

"Celý týden nebylo jasné, jestli budu hrát, proto jsem i na trénink chodil jako osmý obránce," řekl Klesla po utkání, ve kterém Oceláři podlehli Brnu 2:4.

Kdy jste se dozvěděl, že můžete hrát?

V podstatě chvilku před zápasem, těsně po obědě. Bylo to sice narychlo, ale já už od rána počítal s tím, že budu hrát. Nebylo to stoprocentní dopilované, ale v podstatě o nic administrativně vážného nešlo. Byl jsem připravený.

Byl to důvod, proč jste hrál až ve čtvrté formaci?

Asi jo. Trenér mě tam chtěl dostat postupně. Celý týden nebylo jasné, jestli budu hrát, takže jsem i v tréninku chodil na led jako osmý bek.

Jaká je extraliga?

Ale jo, je dobrá. Jsou tady dobří kluci a dobří bruslaři. Nevadil mi ani větší led. Je pravda, že jsem měl tady na všechno trochu víc času, ale myslím si, že to byl super zápas.

Takže se od poslední výluky, kdy jste si jí zkusil naposled, nic nezměnilo?

To nevím. Tenkrát tady hrálo asi třicet kluků z NHL, takže ta kvalita byla opravdu výborná. Teď jich tu tolik nebude, i tak si ale myslím, že to soutěži hodně pomůže.

Co chybělo k tomu, aby Třinec Kometu porazil?

Neudrželi jsme vedení do přestávky. To byla velká škoda. Kdybychom šli do poslední třetiny s jednobrankovým náskokem, myslím, že by to znamenalo naše vítězství. Brno se pak hodně zatáhlo a my měli problém se dostat do třetiny.

Byla obrana Brna opravdu tak neprostupná?

Poskládali se na modrou v pěti lidech. Radim Bičánek tam tomu velel a bylo hodně těžké se tam dostávat. Měli jsme to hrát jinak, víc přímočařeji. Hodit si puk po prknech a jít za tím. Škoda, snad příště. Musíme se poučit, takové zápasy nemůžeme prohrávat.