Kladno se do extraligy nevrátí, vypadlo s Jihlavou

4. 3. 2015 20:11
Fanoušci hokejového Kladna si musí počkat na návrat svých miláčku do extraligy. Rytíři dnes v rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinále první ligy podlehli Jihlavě 2:3 a celou sérii 3:4.
Fanoušci Kladna.
Fanoušci Kladna. | Foto: CPA

Jihlava - Minimálně další sezonu si musí fanoušci hokejového Kladna počkat na návrat svých miláčku do extraligy. Tým majitele Jaromíra Jágra dnes v rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinále první ligy podlehli Jihlavě 2:3 a celou sérii prohrál 3:4.

Jihlava v semifinále druhé nejvyšší domácí soutěže vyzve Chomutov, druhou dvojici tvoří České Budějovice a Třebíč. Vítězové sérií si zajistí účast v baráži o extraligu.

Rudovský vyděsil domácí fanoušky

Kladno, které z nejvyšší soutěže sestoupilo v minulé sezoně,  začalo na jihlavském ledě aktivně a po pár slibných šancích Hořava trefil tyč Sáblíkovy branky. Tato situace ale domácí tým probudila a po zbytek první části měla Dukla navrch.

Hned po sedmi sekundách druhé třetiny však zmrazil přes pět tisíc domácích fanoušků Rudovský, který nahodil ještě za modrou čárou puk na jihlavskou branku a ten záhadně proklouzl za Sáblíkova záda. Dukla byla od té chvíle aktivnějším týmem a hosty držel hlavně gólman Lukáš.

Skóre otočil Důras

Kapituloval až ve chvíli, kdy Jihlava hrála třetí přesilovku a Důras tečoval před brankovištěm Staňkovu střelu. A protože dali Kladenští Jihlavě pár vteřin po vyrovnávacím gólu možnost další početní výhody, mohla Dukla před druhou sirénou skóre otočit. Důrasovi se povedla ještě jedna gólová a téměř totožná teč jako při jeho první brance.

Jihlava v poslední třetině pozorně bránila a snažila se nefaulovat. Kladno tak přišlo o možnost přesilovek, ze kterých v minulých zápasech často skórovalo. Když necelých pět minut zvýšil Marek Melenovský na 3:1, domácí fanoušci už si mysleli, že je rozhodnuto.

Jenže David Růžička 118 sekund před koncem pokořil Sáblíka a snížil na rozdíl jedné branky. Kladno pak zkusilo hru bez brankáře a 39 sekund před sirénou málem jihlavského gólmana překonali. Červené světlo za brankou Dukly se ale nerozsvítilo.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 7. zápas:

Jihlava - Kladno 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky: 38. a 40. Důras, 56. Melenovský - 21. Rudovský, 59. D. Růžička. Rozhodčí: Přikryl, Trombík - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 5691. Konečný stav série: 4:3.