Kings opět vyhráli v prodloužení, i když prohrávali o 2 góly

8. 6. 2014 7:00
Dustin Brown (uprostřed) zařídil Kings druhou výhru v sérii gólem v 91. minutě. | Video: Sport

Los Angeles - Přestože prohrávali ve druhém zápase finále Stanley Cupu po druhé třetině 2:4, nakonec hokejisté Los Angeles Lakers opět vyhráli v prodloužení, když New York Rangers porazili tentokrát 5:4 a v sérii se ujali vedení 2:0 na zápasy.

Vítězný gól Kings vstřelil v 91. minutě jejich kapitán Dustin Brown.

Série se nyní přesouvá do New Yorku, kde je třetí zápas na programu v noci na úterý.

Rangers na svého soupeře opět vlétli

Domácí před startem duelu prohlašovali, že si musí pohlídat úvod zápasu, jenže historie se opakovala. Rangers si v první části opět vypracovali dvoubrankový náskok a na obou trefách se podílel obránce Ryan McDonagh.

V prvním případě prošla jeho střela od modré čáry chumlem hráčů až do sítě, ve druhém jeho ránu dorazil Mats Zuccarello.

V prostřední třetině padly čtyři branky. Kings po zásazích Jarreta Stolla a Willieho Mitchella snižovali na rozdíl jedné trefy, ale soupeři vždy rychle vrátil dvougólové vedení Martin St. Louis a Derick Brassard. Přesto hosté nadějný stav ve třetím dějství neudrželi.

Lundqvist se zlobil na rozhodčí

Kontaktní branku dal Dwight King a gólman Rangers Henrik Lundqvist se v té chvíli hodně zlobil na rozhodčí, protože mu autor gólu svým počínáním v brankovišti znemožnil stoprocentně zasáhnout.

Vzápětí využil zmatků v obraně hostí nejlepší střelec letošního play off Marián Gáborík. Napínavé utkání, v němž měly oba týmy v prodloužení šance rozhodnout, ukončil Brown v 91. minutě šikovnou tečí střely Mitchella.

Výsledek:

Los Angeles Kings - New York Rangers 5:4 ve druhém prodl. (0:2, 2:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Stoll (Justin Williams, King), 35. Mitchell (Vojnov, Justin Williams), 42. King (Greene, Justin Williams), 48. Gáborík, 91. Brown (Mitchell, Kopitar) - 11. McDonagh (D. Moore), 19. Zuccarello (McDonagh, Brassard), 32. St. Louis (Stepan, Kreider), 35. Brassard (Zuccarello). Rozhodčí: McCauley, O´Halloran - Amell, Kovachik. Vyloučení: 5:4. Využiti: 1:1. Střely na branku: 44:38. Diváci: 18.532. Stav série: 2:0.
Los Angeles: Quick - Muzzin, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, Greene - Gáborík, Kopitar, Brown - King, Stoll, Justin Williams - Pearson, Carter, Toffoli - Clifford, M. Richards, Lewis. Trenér: Darryl Sutter.
New York: Lundqvist - McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, J. Moore, Klein - Kreider, Stepan, Nash - Hagelin, B. Richards, St. Louis - Pouliot, Brassard, Zuccarello - Boyle, D. Moore, Dorsett. Trenér: Alain Vigneault.