Sobotka v KHL opět nebodoval, zápas s Admiralem nedohrál

6. 9. 2014 14:43
Český útočník Vladimír Sobotka se ani ve druhém utkání sezony bodově neprosadil.
Omsk se raduje z první výhry v sezoně.
Omsk se raduje z první výhry v sezoně. | Foto: Jakub Šafránek

Omsk - Vladimír Sobotka ani v druhém utkání sezony Kontinentální ligy nebodoval. Největší posila Avangardu Omsk odehrála v zápase proti Vladivostoku pouhých deset minut a v polovině druhé třetiny z utkání odstoupila.

Sobotkovi svěřenci ovšem utkání i díky asistenci Miroslava Blaťáka dovedli k vítězství 4:2. V týmu Admiralu jedno přihrávku na gól zaznamenal obránce Jan Kolář.

V druhém dopoledním duelu porazil Sibir Novosibirsk Metalurg Novokuzněck 6:1. Tomáš Rachůnek v dresu Metalurgu odehrál celý zápas ve třetím útoku, gólově se ze dvou střel ani jednou neprosadil. Stejným skóre padl Podolsk v Ufě, první centr Viťazu Roman Horák se nijak neprosadil.

Kovář poprvé skóroval, ale radoval se Slovan

První porážku v sezoně utržil úřadující šampion Metallurg Magnitogorsk, který doma podlehl Slovanu Bratislava 2:3. Magnitogorsku nepomohla ani první trefa Jana Kováře v sezoně.

V dresu Slovanu se střelecky prosadil Václav Nedorost, vítěznou branku v 50. minutě vstřelil Ladislav Nagy.

První výhru v sezoně si připsal také Avtomobilist Jekatěrinburg, v němž působí bratr Jana Kováře Jakub. Ten z 36 střel Medveščaku pustil do branky jen dvě a i proto, že Jakub Petružálek jeden gól dal a na další dva nahrál, Avtomobilist se radoval z vítězství 3:2.

Stejným poměrem jako Slovan a Jekatěrinburg se radoval i Barys Astana, který ale doma porazil Amur Chabarovsk 3:2 až na nájezdy.

Souboj českých brankářů pro Saláka

K duelu dvou českých gólmanů došlo v sobotu v Petrohradě, kde se proti sobě postavili domácí Alexandr Salák a Tomáš Pöpperle ze Soči.Úspěšnější byl nakonec první jmenovaný, který vychytal další vítězství 3:2.

Stejným skóre vyhrál také Čeljabinsk v Čerepovci, za který odchytal celý zápas Jakub Štěpánek. Domácím nepomohlo k bodům ani plných 40 střeleckých pokusů, tedy o osm víc než šlo na Štěpánka, ani dva body Marka Kvapila.

Rovněž 3:2 skončil i zápas mezi Jokeritem a Lokomotivem Moskva. Domácí se i díky asistenci Petra Koukala radovala z první výhry v KHL v historii. Za lokomotiv si připsal jeden gól Jiří Novotný.

Němec pomohl Atlantu

Gólem a přihrávkou přispěl k vítězství Atlantu Mytišči v Kazani český reprezentační obránce Ondřej Němec. Na ledě přitom strávil plných 22 a půl minuty, nejvíce z celého týmu Atlantu.

Doma prohrálo také Torpedo Nižnyj Novgorod, které podlehlo Jugře 1:3. Na poslední branku, kterou Torpedo inkasovalo při power play, přihrával Lukáš Kašpar. Jugra tak vyhrála i druhý zápas v nové sezoně.

V posledním utkání dnešního programu porazilo Riga Minsk 4:2, gól a asistenci si v dresu hostí připsal nejproduktivnější hráč soutěže a někdejší hvězda NHL Jonathan Cheechoo, který si ve dvou utkáních připsal sedm kanadských bodů.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Novokuzněck 6:1, Omsk - Vladivostok 4:2 (za hosty Kolář 0+1), Barys Astana - Chabarovsk 3:2 po sam. nájezdech, Jekatěrinburg - Záhřeb 3:2 (za domácí Petružálek 1+1), Magnitogorsk - Slovan Bratislava 2:3 (Kovář 1+0 - Nedorost 1+0), Ufa - Viťaz Podolsk 6:1,Čerepovec - Čeljabinsk 2:3 (za domácí Kvapil 1+1), Kazaň - Atlant Mytišči 1:4 (Němec 1+1), Petrohrad - HK Soči 3:2, Nižnij Novgorod - Chanty-Mansijsk 1:3 (za hosty Kašpar 0+1), Dinamo Riga - Dinamo Minsk 4:2, Jokerit Helsinky - Jaroslavl 3:2 (Koukal 0+1 - Novotný 1+0).