KHL odstartovala. První gól dal Novák, Dynamo však padlo

KHL startuje. Bez zkrachovalého Lva a s boháčem Sobotkou
Gagarinův pohár bude obhajovat Magnitogorsk, jenž na jaře ve skvělém sedmizápasovém finále zdolal Lva.
Pražský klub však bude po dvou letech kvůli finančním problémům chybět. Po jarní cestě až do finále Gagarinova poháru měl přitom sezonu zahajovat. Na ledě mistrovského Magnitogorsku se tak v souboji o Otevírací pohár představí místo Pražanů vítěz základní části Dynamo Moskva.
V KHL nepokračuje rovněž z finančních důvodů Spartak Moskva a kvůli dění na Ukrajině nebude startovat Doněck, který se změnil ve válečnou zónu.
Přesto soutěž pokračuje nadále s 28 účastníky, protože se do ní vrátila po čtyřech letech Lada Togliatti, dalším nováčkem je tým z dějiště letošní zimní olympiády HK Soči a také finský Jokerit Helsinky.
3. 9. 2014 17:38
Český obránce Dynama Moskva Filip Novák vstřelil první branku nové sezony Kontinentální ligy, jeho tým však prohrál v Magnitogorsku 1:6.

Magnitogorsk - První branku nového ročníku Kontinentální hokejové ligy vstřelil český obránce Filip Novák z Dynama Moskva. V úvodním zápasu sezony však nakonec vysoko vyhráli obhájci titulu z Magnitogorsku, kteří i díky třem asistencím Jana Kováře doma otočili stav na konečných 6:1.

Novák otevřel skóre utkání ve třetí minutě v přesilovce, ale domácí tým bleskově odpověděl. Už za 21 sekund vyrovnal po Kovářově asistenci Sergej Mozjakin, který tak odčinil své předchozí vyloučení. Metallurg přidal do konce první třetiny ještě dva góly, nejproduktivnější hráč play off Mozjakin pak v 38. minutě z trestného střílení završil hattrick.

Kovář byl v minulé sezoně nejlepším nahrávačem základní části KHL, v kanadském bodování skončil druhý. Český útočník si v 54 zápasech připsal 68 bodů za 23 branek a 45 asistencí. Magnitogorsk posléze ovládl vyřazovací část a po finálové výhře nad Lvem Praha získal Gagarinův pohár.