Kellera v Schalke střídá bývalý kouč Chelsea Di Matteo

7. 10. 2014 10:40
U fotbalistů Schalke 04 skončil trenér Jens Keller, pod jehož vedením vyhrál tým jen dva z deseti soutěžních zápasů v sezoně.
Roberto di Matteo.
Roberto di Matteo. | Foto: Reuters

Gelsenkirchen - U fotbalistů Schalke 04 skončil trenér Jens Keller, pod jehož vedením vyhrál tým jen dva z deseti soutěžních zápasů v sezoně. Klub z Gelsenkirchenu místo něj angažoval bývalého italského reprezentanta Roberta Di Mattea, který předloni triumfoval s Chelsea v Lize mistrů.

Půl roku po tomto úspěchu švýcarský rodák v londýnském celku skončil a od té doby nikde netrénoval. Na lavičce Schalke zažije čtyřiačtyřicetiletý Di Matteo teprve druhou trenérskou zkušenost v nejvyšší soutěži. Před Chelsea působil někdejší hráč "Blues" či Lazia Řím jako kouč v druhé a třetí anglické lize.

Schalke čekalo v bundeslize na vítězství až do pátého kola, kdy porazilo Brémy 3:0. Následně uspělo i proti Dortmundu (2:1), ale v sobotu podlehlo na hřišti Hoffenheimu 1:2 a v tabulce je jedenácté. V srpnu hned v prvním kole vypadlo z Německého poháru s třetiligovým Dynamem Drážďany a v Lize mistrů dosud dvakrát remizovalo. Nejprve uhrálo cenný bod na půdě Chelsea, výsledek 1:1 však zopakovalo i doma proti Mariboru.

Bývalý kouč mládežnického týmu Schalke Keller vedl první mužstvo od prosince 2012, kdy na lavičce nahradil Nizozemce Huuba Stevense. V minulém ročníku německé ligy s ním obsadil třetí místo.