Kdo zastaví Warriors? Nestačil ani Utah, vítězná série má už 19 dílů

1. 12. 2015 7:52
Hráči Golden State už po devatenácté za sebou nenašli v NBA přemožiteli. V pondělí přehráli i díky 26 bodům Stephena Curryho Utah 106:103.
Stephen Curry z Golden State Warriors
Stephen Curry z Golden State Warriors | Foto: Reuters

New York  - Basketbalisté Golden State udrželi neporazitelnost v NBA i v Salt Lake City, kde v pondělním utkání přehráli Utah 106:103. Zápas rozhodl v poslední minutě nejlepší střelec soutěže Stephen Curry, autor 26 bodů.

Warriors začali trip velkou bitvou

Warriors vyrazili na sedmizápasovou sérii po palubovkách soupeřů a hned na jejím začátku se pořádně zapotili, než rekordní šňůru prodloužili o devatenácté vítězství. Ještě necelou minutu před koncem byl stav nerozhodný 101:101, ale pak trefil trojku Curry.

Domácí Jazz snížili, ubránili další akci a měli šanci na zvrat, jenže Rodney Hood trojku netrefil a Curry uklidnil hostující tým trestnými hody.

"Sehráli jsme v té sérii nějaké bitvy a byly tam i jednoznačné výhry. Ale při takovém rekordu zapadají právě ty těžké zápasy, z nichž jsme se museli vysekat jako dneska. Jenom proto, že to máme 19:0, tak to ještě neznamená, že nám stačí se ukázat. Také pro vítězství musíme něco udělat," řekl Curry, který v poslední čtvrtině nastřílel deset bodů.

Cousins i přes zmarněné trojky exceloval

Po Golden State druhý nejúspěšnější tým Západní konference San Antonio prohrálo v Chicagu 89:92 a skončila mu pětizápasová vítězná série. Spurs měli šanci na vyrovnání, ale Kawhi Leonard ani Tony Parker v posledních vteřinách netrefili trojku. Leonard byl s 25 body nejlepším střelcem utkání, za Chicago zaznamenal 18 bodů a 13 doskoků Pau Gasol.

Russell Westbrook nastřílel v poslední čtvrtině sedmnáct ze svých 34 bodů, přesto Oklahoma prohrála v Atlantě 100:106. Za domácí nastřílel 26 bodů Paul Millsap a o bod méně přidal Jeff Teague.

Nezvyklými čísly se prezentoval pivot Sacramenta Kings DeMarcus Cousins, který se vrátil do hry po třech zápasech odpočinku kvůli zranění zad. Tento trochu kontroverzní pivot zkusil osmkrát vystřelit zpoza trojkového oblouku, z čehož proměnil jediný pokus. Celkem si ale připsal 31 bodů, devět doskoků a šest asistencí. Kings tak i díky němu porazili Dallas 112:98.

NBA:

Atlanta - Oklahoma City 106:100, Chicago - San Antonio 92:89, Detroit - Houston 116:105, LA Clippers - Portland 102:87, Miami - Boston 95:105, Milwaukee - Denver 92:74, Sacramento - Dallas 112:98, Utah - Golden State 103:106.

2. Utah 16 8 8 50,0
3. Minnesota 17 8 9 47,1