Útočník Kašpar z Chanty-Mansijsku v KHL sestřelil Omsk

2. 10. 2014 18:14
Lukáš Kašpar rozhodl gólem na konečných 3:2 zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Chanty-Mansijskem a Omskem.
Lukáš Kašpar.
Lukáš Kašpar. | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Lukáš Kašpar rozhodl gólem na konečných 3:2 zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Chanty-Mansijskem a Omskem. Český útočník domácí Jugry skóroval ve 40. minutě, kdy prokličkoval celou soupeřovou obranou, v poslední třetině už branka nepadla. Kašpar vstřelil šestý gól v sezoně, Chanty-Mansijsk se chytil po sérii tří porážek.

Střelecky se prosadili také další mistři světa z roku 2010 Marek Kvapil a Martin Růžička, jejich týmy však neuspěly. Kvapilův gól pomohl Čerepovci alespoň k bodu za prohru 4:5 po samostatných nájezdech ve Vladivostoku, Růžička v dresu Čeljabinsku sice na počátku třetí třetiny vyrovnal v duelu s Barysem Astana na 3:3, hosté si ale nakonec odvezli vítězství 6:4.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Nižnij Novgorod 2:7, Vladivostok - Čerepovec 5:4 po sam. nájezdech (za hosty Kvapil 1+0), Novokuzněck - CSKA Moskva 1:6, Čeljabinsk - Barys Astana 4:6 (za domácí M. Růžička 1+0), Jekatěrinburg - Kazaň 3:5, Chanty-Mansijsk - Omsk 3:2 (za domácí Kašpar 1+0), Jaroslavl - Dynamo Moskva 4:2 (za domácí Novotný 0+1), Lada Togliatti - Magnitogorsk 3:2 (Zaťovič 0+1 - Jan Kovář 0+2), Nižněkamsk - Ufa 0:4.