Kanonáda! Thompson dal 37 bodů za čtvrtinu a má rekord NBA

24. 1. 2015 9:36
Tak tenhle zápas si bude Klay Thompson dlouho pamatovat. Ostrostřelec nejlepšího týmu NBA nasázal v jedné čtvrtině 37 bodů a vytvořil nový rekord NBA.
Klay Thompson

San Francisco - Ostrostřelec Klay Thompson z nejlepšího týmu ligy Golden State nastřílel v pátečním utkání NBA proti Sacramentu 52 bodů a osobním maximem pomohl přehrát Kings hladce 126:101. Plných 37 bodů přitom nastřílel v samotné třetí čtvrtině, čímž vytvořil nový rekord NBA. Dosavadní maximum bylo 33 bodů a dělili se o něj George Gervin (z roku 1978) a Carmelo Anthony (2008).

Ve třetí dvanáctiminutovce Thompson trefil všech 13 střel včetně rovněž rekordních devíti trojek (celkem jich dal 11) a dvou trestných hodů. Na tváři se mu opakovaně objevoval udivený výraz, a když devět minut před koncem rozhodnutého zápasu odcházel střídat, vyprovázela ho zaplněná aréna potleskem vestoje.

"Jsem šokovaný, byl to bláznivý den, bláznivý zápas. Celé utkání jsem měl dobré pozice, zdálo se, jakoby mě nikdo nebránil. V první půli jsem minul volné střely, tak jsem si říkal, že musím dál střílet, a v druhé půli už to padalo. Spoluhráči mi stále přihrávali a říkali mi, že chtějí vidět moji show," řekl nadšený Thompson.

Nevídaný výkon uchvátil i jeho trenéra Stevea Kerra. "Měl jsem tu čest hrát s fantastickými hráči, jakými jsou Michael Jordan, Tim Duncan a další. Viděl jsem Michaela dělat neskutečné věci, ale něco takového nikdy nepředvedl," řekl Kerr.

NBA:

Atlanta - Oklahoma City 103:93, Cleveland - Charlotte 129:90, Dallas - Chicago 98:102, Denver - Boston 99:100, Golden State - Sacramento 126:101, Miami - Indiana 89:87, Minnesota - New Orleans 84:92, New York - Orlando 113:106, Philadelphia - Toronto 86:91, Phoenix - Houston 111:113, San Antonio - LA Lakers 99:85.

4. Utah 43 15 28 34,9
5. Minnesota 42 7 35 16,7