Kajakář Dostál vyhrál SP v Račicích, kanoista Fuksa má bronz

Aktualizováno 28. 5. 2016 12:52
Josef Dostál
Josef Dostál | Foto: Ivana Roháčková

Račice - Kajakář Josef Dostál vybojoval zlato na kilometrové trati na Světovém poháru v Račicích. Jiný český vicemistr světa kanoista Martin Fuksa při své letošní soutěžní premiéře skončil třetí.

Dostál, jenž zůstal před týdnem na úvodním podniku SP v Duisburgu v závodu na 1000 metrů těsně pod stupni vítězů, dnes byl na račickém kanále suverénní. Bezpečně vyhrál před Němcem Maxem Hoffem, třetí byl Dán René Poulsen.

Fuksa závod v Duisburgu vynechal a olympijskou sezonu zahájil až v Račicích, kde našel dva přemožitele. Zlato vybojoval olympijský vítěz a úřadující světový šampion Němec Sebastian Brendel, před domácím kanoistou skončil ještě Moldavan Serghei Tarnovschi.

V dnešním finále A startovalo celkem šest českých lodí. Kanoistka Jana Ježová obsadila na dvoustovce šesté místo, poslední jízda ještě čeká deblkajak Tomáš Veselý, Radek Šlouf na 1000 metrů a na dvoustovce dvě deblkanoe Marek Spálenský, Ivan Procházka a Dan Drahokoupil, Sebastian Maizner.

Z odpoledního bloku postoupil do finále čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Jakub Špicar, Josef Dostál a Jan Štěrba, který se po Duisburgu vrátil na své místo zadáka. Z rozjížďky postoupili přímo do finále ze třetího místa. Fuksa svou rozjížďku na pětistovce vyhrál a rovněž se v neděli představí ve finále.

Tam postoupili na kilometru také deblkanoisté Radek Miškovský, Tomáš Janda, další čtyřkajak Lukáš Nepraš, Radek Šlouf, Tomáš Veselý a Jakub Zavřel a na pětistovce Lukáš Trefil, jinak stálý člen úspěšného čtyřkajaku, který v Račicích testuje nové složení.

Závody SP v rychlostní kanoistice v Račicích (Litoměřicko):

Muži:

200 m:

K2: 1. Liebscher, Rauhe (Něm.) 31,756.

C2: 1. S. Craciun, N. Craciun (It.) 37,245, ...7. Drahokoupil, Maizner 38,468, 9. Spálenský, Procházka (všichni ČR) 39,240.

1000 m:

K1: 1. Dostál (ČR) 3:34,361, 2. Hoff (Něm.) 3:35,267, 3. Poulsen (Dán.) 3:35,744.

K2: 1. Gross, Rendschmidt (Něm.) 3:14,455, ...5. Šlouf, Veselý (ČR) 3:17,505.

C1: 1. Brendel (Něm.) 3:56,288, 2. Tarnovschi (Mold.) 3:57,582, 3. Fuksa (ČR) 3:58,171.