Juventus zvládl premiéru pod koučem Allegrim, porazil Chievo

30. 8. 2014 20:14
Caceres, Vidal a Asamoah se radují z branky Juventusu
Caceres, Vidal a Asamoah se radují z branky Juventusu | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili v duelu úvodního kola italské ligy na hřišti Chieva 1:0.

Loňský vicemistr AS Řím také zvládl první ligový zápas a s Fiorentinou zvítězil 2:0 díky brankám Radji Nainggolana a Gervinha.

Obhájce titulu za výhrou v prvním zápase pod koučem Massimilianem Allegrim vykročili již v sedmé minutě, kdy si míč do vlastní brány srazil Cristiano Biraghi.

Za hosty nemohl kvůli zranění nastoupit pětatřicetiletý Andrea Pirlo, stejný osud potkal i posilu z Realu Madrid Álvara Moratu. Obránce Patrice Evra, který do Juventusu přišel z Manchesteru United, sledoval utkání pouze z lavičky. To v dresu domácích nastoupilo hned několik posil, mezi nimi například Argentinci Maximiliano López a Mariano Izco či Ital Ezequiel Schelotto.

Juventus po úvodní brance nadále potvrzoval roli favorita, do zajímavých šancí se dostali Vidal, Pogba a Tévez, hosté několikrát trefili brankovou konstrukci. Za Chievo se pokusil vyrovnat Schelotto, střílel však mimo branku.

V 63. minutě mohl na 2:0 zvýšit Pogba, hlavičkoval ale těsně nad Bardiho branku. Gólman Chieva o chvíli později zneškodnil také pokus střídajícího Llorenteho. V 77. minutě zahrozil domácí López, při svém pokusu ale podklouzl, trefil pouze brankáře Buffona a "Stará dáma" udržela jednogólové vedení.

Římské AS nasadilo posily a vyhrálo

AS Řím se v této sezoně bude muset obejít bez stopera Mehdiho Benatii, jenž přestoupil do Bayernu Mnichov. V obraně týmu nastoupily posily Ashley Cole, Kostas Manolas a Davide Astori, v útoku dostal šanci Juan Iturbe, jenž přišel za 22 milionů eur z Hellasu Verona.

I s obnoveným týmem se "Giallorossi" dařilo a ve 28. minutě vystřelil Gervinho, jeho pokus gólman Neto vyrazil přesně na Nainggolana, který se nemýlil. Belgickému záložníkovi se proti Fiorentině daří, v dubnu dal jediný gól utkání na jejím hřišti.

V druhém poločase měl nejprve dvě šance Gervinho, na druhé straně se do nebezpečného zakončení dostali Iličič a Babacar, oba pokusy zneškodnil brankář De Sanctis. V úplném závěru zápasu poslal Nainggolan do úniku Gervinha, jenž upravil na konečných 2:0.