Juventus přehrál Palermo, Neapol roznesla Veronu

26. 10. 2014 17:21
Fotbalisté Juventusu zvítězili v utkání osmého kola italské ligy nad Palermem 2:0 a mají v čele tabulky tříbodový náskok před AS Řím.
Arturo Vidal, Giorgio Chiellini a Fernando Llorente slaví branku Juventusu
Arturo Vidal, Giorgio Chiellini a Fernando Llorente slaví branku Juventusu | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu zvítězili v utkání osmého kola italské ligy nad Palermem 2:0 a mají v čele tabulky tříbodový náskok před AS Řím. Udine stejným poměrem porazilo Bergamo a posunulo se na třetí místo.

Fotbalová Neapol, jeden ze soupeřů Sparty v základní skupině Evropské ligy, zvítězila v utkání osmého kola italské ligy nad Hellasem Verona 6:2. AC Milán remizoval s Fiorentinou 1:1 a v tabulce je šestý za Laziem Řím.

Neapol nezačala v utkání s Veronou dobře, už po 25 vteřinách otevřel skóre záložník hostů Emil Hallfredsson a postaral se o nejrychlejší branku v této sezoně Serie A. Na konci poločasu ale vyrovnal Hamšík.

Gólové hody přineslo druhé dějství. V 58. minutě si druhou trefu připsal slovenský reprezentant, na 2:2 dokázal ještě vyrovnat o osm minut později Nicolás López. Pak už ale úřadovali domácí, zejména argentinský útočník Higuaín. Zatímco v předchozích sedmi ligových zápasech se ani jednou neprosadil, dnes si připsal hattrick, který zkompletoval v 90. minutě z penalty po faulu Hallfredssona.

Ve 25. minutě duelu mezi milánským AC a Fiorentinou poslal Honda míč od rohového praporku do pokutového území, kde jej Zapata prodloužil na Nigela de Jonga a nizozemský záložník hlavou překonal gólmana Neta. Jinou střelu na branku fanoušci na San Siru v prvním poločase neviděli.

Ofenzivnější podívanou přinesl druhý poločas, v němž Fiorentina dokázala v 64. minutě zásluhou střídajícího Josipa Iličiče vyrovnat. Slovinský záložník si elegantně poradil s obranou a na jeho přízemní střelu k tyči Abbiati nedosáhl.

Výhru Juventusu načal Vidal

Juventus napravil zaváhání z minulého kola v Sassuolu (1:1). Ve 32. minutě otevřel skóre chilský reprezentant Arturo Vidal a vstřelil třetí gól v sezoně. Asistenci si připsal Carlos Tévez, jenž se v této sezoně podílel již na devíti ligových brankách Juventusu: šest jich sám vstřelil a na tři přihrál.

Na konečných 2:0 upravil v druhém poločase po Pirlově rohovém kopu Fernando Llorente a oslavil premiérovou trefu v tomto ročníku Serie A.

Udine vstřelilo Bergamu obě branky v prvním dějství. Již v šesté minutě si pátý gól v sezoně připsal Antonio di Natale. O půl hodiny později skóroval francouzský útočník Cyril Théréau, jenž do Udine přišel v létě z Chieva.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

Chievo - FC Janov 1:2 (36. Zukanovič - 72. Matri, 84. Pinilla), Juventus Turín - Palermo 2:0 (32. Vidal, 64. Llorente), Udine - Bergamo 2:0 (6. Di Natale, 36. Théréau), Cesena - Inter Milán 0:1 (32. Icardi z pen.), Lazio Řím - FC Turín 2:1 (15. Biglia, 60. Klose - 53. Farnerud), Neapol - Hellas Verona 6:2 (68., 84. a 90. z pen. Higuaín, 44. a 58. Hamšík, 76. Callejón - 1. Hallfredsson, 66. N. López), AC Milán - Fiorentina 1:1 (25. De Jong - 64. Iličič).

1. Juventus Turín 8 7 1 0 16:3 22
2. AS Řím 8 6 1 1 14:4 19
3. Udine 8 5 1 2 11:6 16
4. Sampdoria Janov 8 4 4 0 9:4 16
5. Lazio Řím 8 5 0 3 15:8 15
6. AC Milán 8 4 3 1 17:11 15
7. Neapol 8 4 2 2 16:11 14
8. Inter Milán 8 3 3 2 14:10 12