Juventus ztratil vedení a podruhé za sebou remizoval

14. 12. 2014 14:59
Fotbalisté Juventusu ztratili v utkání s pátou Sampdorií Janov vedení a remizovali 1:1.
Evra slaví gól do sítě Samdorie
Evra slaví gól do sítě Samdorie | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu ztratili v utkání s pátou Sampdorií Janov vedení a remizovali 1:1. V italské lize si turínský tým připsal druhý nerozhodný výsledek za sebou a tabulku vede už jen o bod před AS Řím, který zvítězil 1:0 nad druhým janovským celkem FC.

Juventus během posledního týdne remizoval 0:0 s Fiorentinou i v Lize mistrů s Atléticem Madrid, dnes se ale dočkal rychle vstřelené branky. Ve 12. minutě se prosadil obránce Patrice Evra a dal svůj první gól od letního příchodu z Manchesteru United.

Další gól už nicméně "Stará dáma" nepřidala, zato soupeř z Janova vyrovnal šest minut po přestávce zásluhou Manola Gabbiadiniho. Nejlepší střelec Sampdorie se prosadil z hranice pokutového území a dal šestý gól v sezoně.

Utkání AS Řím v Janově poznamenala 29. minuta, kdy byl za sražení Radji Nainggolana vyloučen brankář domácích Mattia Perin. Nařízenou penaltu sice Ademu Ljajičovi vychytal jeho náhradník Eugenio Lamanna, čisté konto však nakonec neudržel.

Duel totiž rozhodl ve 40. minutě Nainggolan, který se parádně položil z první do centru obránce Maicona. Janovští si zhoršili skóre a klesli v tabulce na páté místo za městského rivala Sampdorii, která má stejně vstřelených branek, ale o jednu méně inkasovala.

Možnost přiblížit se janovským týmům promrhalo Udine, které ztratilo vedení nad Hellasem Verona. Doma vedlo po trefě Antonia Di Nataleho, ale zaváhalo v nastavení první půle a poté hned v úvodní minutě druhého poločasu, kdy skóre otočili Luca Toni a Lazaros Christodulopulos.

V duelu aspirantů na pohárové umístění, kteří jsou zatím mimo příčky zajišťující účast v příštím ročníku evropských soutěží, vyhrál AC Milán doma nad Neapolí 2:0. Hlavní zásluhu měl na výsledku brankou a asistencí na trefu Jérémyho Méneze záložník Giacomo Bonaventura.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Juventus Turín - Sampdoria Janov 1:1 (12. Evra - 51. Gabbiadini), FC Janov - AS Řím 0:1 (40. Nainggolan), Parma - Cagliari 0:0, Udine - Hellas Verona 1:2 (31. Di Natale - 45.+1 Toni, 46. Christodulopulos), Cesena - Fiorentina 1:4 (60. vlastní Savič - 44. Valero, 48. Savič, 79. Rodríguez, 90.+3 El Hamdauí), AC Milán - Neapol 2:0 (6. Ménez, 52. Bonaventura).

1. Juventus Turín 15 11 3 1 31:6 36
2. AS Řím 15 11 2 2 28:11 35
3. Lazio Řím 15 8 2 5 26:17 26
4. Sampdoria Janov 15 6 8 1 20:12 26
5. FC Janov 15 7 5 3 20:13 26
6. AC Milán 15 6 6 3 25:18 24
7. Neapol 15 6 6 3 26:20 24
8. Fiorentina 15 6 5 4 20:12 23