Juventus zdolal Neapol 1:0 a přeskočil ji v čele italské ligy

13. 2. 2016 23:03
Juventus Turín po patnácté výhře v řadě přeskočil v tabulce Serie A Neapol, již dnes zdolal 1:0. Zápas rozhodl v 88. minutě střídající útočník Simone Zaza.
Simone Zaza z Juventusu slaví gól v síti Neapole.
Simone Zaza z Juventusu slaví gól v síti Neapole. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve šlágru 25. kola italské ligy Neapol 1:0 a poprvé v sezoně se posunuli do čela tabulky. Před dnešním soupeřem mají náskok jednoho bodu. Zápas rozhodl v 88. minutě střídající útočník Simone Zaza. Juventus vyhrál 15. ligový duel v řadě a za tu dobu inkasoval pouhých šest branek. Neapol naopak ukončila sérii utkání duelů bez porážky.

Nešlo pouze o souboj druhého a prvního týmu Serie A, ale také o střetnutí nejpevnější ligové obrany Juventusu proti nejproduktivnější ofenzivě Neapole. V prvním poločase nejvíce zahrozili hosté, po rohovém kopu střelou z první zakončil Albiol, gólman Buffon ale jeho pokus zneškodnil.

Ani po změně stran nebylo v Turíně k vidění příliš šancí, dvě minuty před koncem ale Zaza napřáhl ke střele zpoza vápna a čtvrtým gólem v sezoně překonal Reinu.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 25. kolo:

Empoli - Frosinone 1:2 (60. Maccarone - 17. a 73. z pen. Ciofani), Chievo - Sassuolo 1:1 (29. Birsa z pen. - 30. Sansone), Juventus Turín - Neapol 1:0 (88. Zaza).