Juventus zaváhal se Sassuolem, AS Řím se dotáhl na bod

18. 10. 2014 22:51
Paul Pogba z Juventusu smutní po neproměněné šanci
Paul Pogba z Juventusu smutní po neproměněné šanci | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu přišli v italské lize poprvé o body. V sedmém kole překvapivě remizovali se Sassuolem a po remíze 1:1 vedou tabulku o bod před AS Řím.

Tomu se naopak po prohře z minulého kola právě s lídrem z Turína podařilo vrátit na vítěznou vlnu a jasně zdolat Chievo Verona 3:0.

Sassuolo šlo do souboje s Juventusem z posledního místa, ale doma jasného favorita brzy zaskočilo. Ve 14. minutě otevřel skóre Simone Zaza střelou z první. "Stará dáma" rychle vyrovnala, když se šest minut nato prosadil z hranice pokutového území vydařenou střelou Paul Pogba po přistrčení Carlose Téveze.

Další branku už ale obhájce titulu nepřidal a přišel o stoprocentní bilanci. V nervózním závěru obdržel červenou kartu za protesty záložník Juventusu Simone Padoin, i když byl mezi náhradníky.

AS si zajistil klidné vítězství během první půle. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre hlavou po rohovém kopu Mattia Destro a o dvacet minut později se trefil ostrou ranou z úhlu Adem Ljajič. Ve 33. minutě uzavřel skóre z pokutového kopu Francesco Totti.